powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Czesław Majewski skończył 80 lat

14 czerwca 2019 roku Czesław Majewski skończył 80 lat. Znakomity pianista, kompozytor, dyrygent i kierownik muzyczny Teatrów Na Targówku, Komedia i Syrena. Gwiazdor telewizyjnego Kabaretu Olgi Lipińskiej "Leci kabarecik". Niezapomniany Pan Czesio. Ta rola przyniosła mu rozgłos i sławę. A potem także cieszące się ogromną oglądalnością programy telewizyjne "Śpiewające fortepiany" i "Singa Dinga".

Urodził się w Łodzi 14 czerwca 1939 roku. Ukończył studia w klasie fortepianu. Od roku 1963 do 1969 pracował w Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi. W latach 1966-1969 był kierownikiem muzycznym Łódzkiej Estrady. Potem działał już w stolicy. W latach 1974-1978 był kierownikiem muzycznym Teatru na Targówku, za czasów dyrekcji Mariana Jonkajtysa. W latach 1978-1981 Teatru Komedia na Żoliborzu i w latach 1981-1998 Teatru Syrena. Nadal jest w znakomitej formie czynny zawodowo. Jest korepetytorem w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Był akompaniatorem wielkich gwiazd polskiej estrady. Między innymi Violetty Villas. Jest pracoholikiem. Uwielbia swój zawód. Mimo upływu czasu pracuje intensywnie. Jeździ po Polsce z Ireną Santor i Haliną Kunicką jako akompaniator. A także do Lwowa.

Prywatnie jest przeuroczym człowiekiem i kolegą. Niezwykle skromnym. Wielkim społecznikiem. Mężem Stanisławy Kowalczyk. Aktorki, wokalistki i tancerki. Tworzą znakomitą parę. Cieszę się, że zaliczyli mnie do swoich przyjaciół.

Kochany Czesiu w dniu Twojego święta życzę Ci przede wszystkim zdrowia i dalszych sukcesów w ukochanym zawodzie. Szczerze oddany