powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów. Wlkp. Projekt "Lato w teatrze" u Osterwy

24 czerwca rozpoczynają się półkolonie artystyczne realizowane przez Teatr im. Osterwy w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Teatralnego pn. "Lato w teatrze", finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jutro poznamy 30 uczestników półkolonii, dzieci w wieku 8-12.

W tym roku inspiracją teatralnych działań i poszukiwań w trakcie warsztatów będą żywioły - powietrze, woda, ogień i ziemia. Podczas dwutygodniowych zajęć uczestnicy dadzą się ponieść ich kreatywności i sile ekspresji. Żywioły rozpalą ich zmysły, uskrzydlą wyobraźnię, rozbudzą emocje i intuicję. Będą im towarzyszyć nieustannie podczas procesu twórczego. Energię poszczególnych żywiołów dzieci wspólnie z instruktorami postarają się przełożyć na słowo, ruch, obraz, muzykę. Czerpiąc z ich siły, stworzą teatr oparty na dziecięcej intuicji, sposobie odczuwania świata, myślach, obserwacjach, spontaniczności, radości i autentyczności. Powstanie spektakl zainspirowany siłami natury, opowiadający o przeżyciach człowieka w relacji z żywiołami. Dzieci będą pracowały pod kierunkiem instruktorów w grupach (aktorsko-tanecznej, plastyczno-scenograficznej i promocyjnej). Każda z nich będzie odpowiedzialna za inny element pokazu finałowego. Dziecięce zmagania z żywiołami zostaną zaprezentowane także w formie happeningu w przestrzeni miejskiej oraz w formie instalacji przestrzennej na terenie Teatru im. J. Osterwy.

Terminy warsztatów: 24 czerwca - 6 lipca godz. 9.00 - 15.00 Teatr im. J. Osterwy - Scena Kameralna (z wyłączeniem niedziel). Soboty: 12.00-15.00.

Pokazy finałowe: 5 lipca godz. 13.00 (Teatr im J. Osterwy)

6 lipca godz. 13.00 (Centrum Handlowe NovaPark)

Instruktorzy zajęć: Kamila Pietrzak - Polakiewicz, Bartosz Bandura, Joanna Sapkowska - Pieprzyk, Darian Wiesner, Sylwia Radziwanowska - Zadłużna