powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Ostatni Nut Ferment sezonu

16 czerwca na Scenie Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol wystąpią BiFF, Zmaza i Bakshish. Będzie to ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu Nut Ferment.

Każdy zespół zagra dwie swoje piosenki i cover utworu kolejnego wykonawcy: BiFF - cover utworu Zmazy, Zmaza - cover utworu Bakshishu, Bakshish - cover utworu BiFF.

Spotkanie w konwencji muzycznego talk show poprowadzi Konrad Imiela.

BiFF istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. Podczas wieloletniej działalności zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach, w tym na Heineken Open'er Festival, OFF Festival, oraz KFFP w Opolu. Wokalistka Ania Brachaczek udziela się też w projekcie Panny Wyklęte i znana jest ze współpracy z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.

ZMAZA - zespół powstał na początku lat 90. pod nazwą Zmaza Nocna. Po licznych perturbacjach i zmianach personalnych skład zespołu wykrystalizował się i pozostał niezmieniony do dziś: Piotr Młody Gmur - git. voc. Sylwester Szadok Szade i Marcin Sopel Sobkowski - perkusja.

BAKSHISH to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae, powstał w Kluczborku w 1982 roku. Przez lata przez Bakshish (kiedyś Bakszysz) przewinęły się dziesiątki muzyków, z których wielu obecnie stanowi absolutny top polskiej sceny muzycznej.