powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Warsztaty z techniki Meisnera

Do 24 czerwca można zapisać się na podstawowy kurs techniki Sanforda Meisnera, który poprowadzi Ewa Ostrowska-Kunert. Ilość miejsc ograniczona.

Ciągły trening i poznawanie nowych technik są szczególnie ważne w zawodzie aktora. Żaden inny "fach" nie wymaga takiej pracy nad sobą - swoim instrumentem, jak zawód aktora/improwizatora/stand-upera.

Technika Meisnera - Pierwsze kroki to kurs, który zapozna Was z podstawową praktyką w technice Meisnera, czyli ćwiczeniem "Repetition". "To ćwiczenie zaprojektowane w taki sposób, żeby usunąć "intelektualizm" z aktora, a zamiast tego sprawić żeby reagował spontanicznie"- Sanford Meisner "(...)to eliminate all intellectuality from the actor's instrument and to make him a spontaneous responder (...) " - Sanford Meisner.

Kurs pozwala w krótkim czasie poznać pryncypia wyznawane przez Sanforda Meisnera: uczy wychodzić z własnej głowy, aktywnie słuchać, ufać sobie, reagować szczerze i spontanicznie, a przede wszystkim ma na celu bycie w świadomym, głębokim kontakcie z parterem na scenie, pracując w teraźniejszości, tu i teraz bez planowania, oczekiwania efektu. Stosując się do prostych, choć wymagających precyzji i ćwiczenia zasad, odkryjesz, że masz w sobie wszystko: cały wachlarz emocji.

Przedstawiamy Wam Ewę, która poprowadzi zajęcia z wprowadzenia do Techniki Meisnera.

Ewa Ostrowska-Kunert - aktorka, coach, producentka. Ukończyła pełen trening aktorski w technice Sanforda Meisnera w Actor's Temple w Londynie, pod okiem Garego Condes'a. Jest jedną z nielicznych osób w Polsce sumiennie wykształconych w tej technice. Pobierała indywidualne lekcje m.in. u Toma Radcliffe, wybitnego trenera techniki, który przez lata szkolił się u samego mistrza, Sanfora Meisnera. Od 10 lat roku prowadzi regularne zajęcia aktorskie. Uczyła mi.in w studio Acting Coach oraz w Laboratorium Meisnera, AktorStudio w Warszawie. Obecnie uczy w Drama Point i Szkole Impro. Regularnie występuje na scenie, obecnie w roli Stewardessy Iwony w spektaklu "Wniebowzięte" oraz w "Gabinecie", obie sztuki w reż. Alberta Osika.

5 lipca 18-21

6 lipca 10-14

7 lipca 10-14

ZAPISY do 21 czerwca

biuro@warsztatyteatralne.eu

tel. 504 155 237

bilety

390zł do 14 czerwca

450 od 15 czerwca do 24 czerwca

koniec zapisów 24 czerwca

miejsce warsztatów: centrum miasta, adres podamy 4 czerwca

maksymalna ilość osób 10

mBank 25 1140 2004 0000 3202 7799 5413

Centrum Rozwoju Artystycznego

z dopiskiem Meisner/Wrocław