powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Świdnica. Popremierowy pokaz "Hamleta"

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 16 czerwca na drugi pokaz "Hamleta" w reż. i Andrzeja Błażewicza w ramach projektu projektu "Alchemia teatralna".

16 czerwca, godz.18.00, sala teatralna ŚOK, wstęp wolny

Hamlet w wydaniu młodej Alchemii jest opowieścią o brutalnej walce o władzę w świecie pozbawionym szczerej miłości. Należy sobie zadać poważna pytania przystępując do pracy nad sztuką Szekspira. Po co nam dzisiaj Hamlet? Po co to wszystko? Po co te trupy u Szekspira. Pole trupów. Po nic te pola śmierci? Po nic. Czy to tylko koło historii? Ktoś przyjdzie i zakopie trupy.

Trupy na trupach przysypane ziemią. Czemu tak smutno wszyscy kończą? Utopieni w basenie ogrodowym. A była taka dobra impreza. Kto był wielkim manipulatorem tej historii? Odwrócony symbol na królewskiej koronie. Symbol przywrócony na opasce Hamleta. Skompromitowane symbole władzy i idei. Hamlet do snu oglądający Triumf Woli. A to sen tylko zły sen?

Wszystko przeciw Szekspirowi.

Pomylił się co do Hamleta.

***

16 czerwca, godz.18.00, sala teatralna ŚOK, wstęp wolny

reżyseria

Andrzej Błażewicz

obsada

Klaudiusz - Filip Pawlik

Gertruda - Hania Stawczyk

Hamlet - Adam Cisek

Ofelia - Michasia Grabińska

Poloniusz - Karolina Warzecha

Horacjo - Ola Miezgiel

Laertes - Ola Król

Rosencrantz - Nadia Antonowicz

Guildenstern - Ada Broszczak

Aktorzy - Konstancja Kowalska, Zuzia Wolińska

Grabarze - Daria Michurska, Julia Dudek

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury