powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. "Piotruś Pan" w namiocie cyrkowym

Spektakl "Piotruś Pan" to czwarty familijny projekt artystyczno-edukacyjny, który przemierza Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu "Lato w teatrze". Premierowe pokazy "Piotrusia Pana" już 22 i 23 czerwca o godz. 17 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi, a w kolejnych dniach wakacji namiot cyrkowy odwiedzi 9 miejscowości w woj. mazowieckim, lubelskim i podlaskim.

Lecimy z całym tym cyrkiem! Wzbijamy się w powietrze, żeby zobaczyć świat z góry, oderwać się od spraw przyziemnych. Ten fantastyczny odlot zapewni nam Piotruś Pan, specjalista od dzieciństwa i zabawy. Chłopiec z magicznej krainy - Nibylandii - nie pozwoli nikomu dorosnąć. Dzięki cyrkowej konwencji, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa. W Nibylandii, świecie latających wróżek

i podniebnych pirackich pojedynków nie ma grawitacji, ograniczyć nas może tylko własna wyobraźnia.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia zastanawiają się, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie dzieckiem i bycie dorosłym, a także badają relacje między dorosłością i dzieciństwem. Udowadniają nam, że skłonność do fantazjowania jest w każdym z nas, niezależnie od wieku, że nigdy nie jest się zbyt dorosłym, by wziąć udział w fantastycznej przygodzie.

***

"Piotruś Pan"

tłumaczenie: Maciej Słomczyński

adaptacja: Martyna Lechman

reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski

scenografia: Marika Wojciechowska

muzyka: Piotr Klimek

aktorzy: Natalia Wieciech, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Piotr Osak, Marcin Ryl-Krystianowski, Mateusz Bernacik, Michał Surma

cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak-Batko, Stanisław Korotyński, Stanisław Madej

muzycy z zespołu Ładne Kwiatki: Konrad Dworakowski, Kamil Stasiak, Paweł Jabłoński

produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Olejniczak (Teatr PINOKIO w Łodzi), Agata Zubrzycka (Teatr PINOKIO w Łodzi)

Premierowe pokazy familijnego spektaklu "Piotruś Pan" już 22 i 23 czerwca o godz. 17 w Ogrodzie Botanicznym Łodzi, a w kolejnych dniach wakacji namiot cyrkowy odwiedzi 9 miejscowości w woj. mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Pokazom spektaklu w trasie towarzyszą parada, koncert zespołu Ładne Kwiatki i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.

Zapisy na warsztaty i dystrybucję darmowych wejściówek na spektakle prowadzą lokalne ośrodki kultury.

***

PROGRAM OBJAZDU W TRASIE

Dzień I

15:00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat

17:00 Finał warsztatów: parada ulicami miejscowości

Dzień II

18:00 Spektakl "Piotruś Pan" i koncert zespołu Ładne Kwiatki w namiocie cyrkowym

TERMINY I MIEJSCOWOŚCI

22 i 23 czerwca godz. 17:00 - ŁÓDŹ

Teatr Pinokio w Łodzi

25-26 czerwca - RZECZNIÓW

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

27-28 czerwca - PRZYŁĘK

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

29-30 czerwca - JANOWIEC

Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu

1-2 lipca - WOJSŁAWICE

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach

3-4 lipca - CHEŁM

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

5-6 lipca - OKSZÓW

Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie

7-8 lipca - SARNAKI

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach

9-10 lipca - MIELNIK

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu I Rekreacji w Mielniku

11-12 lipca - ŁOSICE

Łosicki Dom Kultury

Spektakl "Piotruś Pan" to czwarty familijny projekt artystyczno-edukacyjny, który przemierza Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu "Lato w teatrze". Od 2011 roku, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe "Gdzie jest Pinokio?" (2011, reż. Robert Jarosz), "Pippi Pończoszanka" (2013, reż. Konrad Dworakowski) i "Jak wytresować dziewczynkę?" (2015, reż. Michał Walczak). Trzy tytuły zostały w sumie zagrane blisko 150 razy!

Program Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku. Odpowiada on na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatru, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.latowteatrze.pl

Projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Pinokio w Łodzi i lokalne ośrodki kultury w ramach programu Lato w teatrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.