powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Wakacyjne spektakle i ceny w Teatrze Powszechnym

Także w wakacje widzowie będą mogli oglądać spektakle przygotowane przez zespół Teatru Powszechnego w Łodzi. Bilety na letnie prezentacje na jednej z najpopularniejszych łódzkich scen można kupować w niższych niż w czasie sezonu cenach.

- Nasze letnie spektakle bardzo mocno wpisały się w kalendarz łodzian, którzy co roku czekają na ogłoszenie repertuaru. Jesteśmy teatrem blisko ludzi, to znaczy teatrem otwartym na wszystkich widzów. Dlatego chcemy, żeby jak najwięcej osób w okresie wakacyjnym mogło nas odwiedzić - poinformowała PAP dyrektor Teatru Powszechnego Ewa Pilawska.

Tradycyjna akcja "Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi" rozpocznie się w czwartek i będzie trwać będzie do 28 lipca. W tym czasie na Dużej i Małej Scenie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt przedstawień.

Wakacyjny repertuar jest zróżnicowany. Na Dużej Scenie wystawione zostaną m.in.: "Szalone nożyczki", "Mayday 2" i trzy części teatralnego "serialu", którego bohaterką jest Nadia, czyli komedie "Boeing, Boeing", "Pomoc domowa" (na zdjęciu)i "Manewry weselne". Na Małej Scenie widzowie zobaczą natomiast m.in.: "Taniec albatrosa", "Brancz" i "Siódmego anioła" oraz pięć spektakli, które prapremierowo prezentowane były podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - "Tango Łódź", "lovebooka", "Ferragosto", "Arcydzieło na śmietniku" i "Dryla".

W ramach "Lata w Teatrze" obowiązywać będą wakacyjne, niższe ceny biletów. Wejściówki można już kupować w kasie biletowej oraz online. Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.powszechny.pl.