powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury - nominacje

10 czerwca Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie przedstawił nominowanych do XIII edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, jedynego konkursu przeznaczonego dla środowiska twórców teatru muzycznego w Polsce.

Poniżej lista nominacji:

Kategoria I - NAJLEPSZY SPEKTAKL

"Tramwaj zwany pożądaniem" - Teatr Wielki w Łodzi

"Guru" - Opera Na Zamku

"Turandot" - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

***

Kategoria II - NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

Joanna Woś - Teatr Wielki w Łodzi

Ewa Vesin - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Victoria Vatutina - Opera Na Zamku

Anna Borucka - Opera Śląska

***

Kategoria III - NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

Paweł Konik - Opera Na Zamku

Stanisław Kuflyuk - Opera Śląska

Artur Janda - Warszawska Opera Kameralna - Gala Otwarcia Festiwalu Mozartowskiego

***

Kategoria IV - NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

Alona Szostak - Teatr Rozrywki

Dagmara Rybak - Teatr Muzyczny w Poznaniu

***

Kategoria V - NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

Przemysław Glapiński - Teatr Syrena

***

Kategoria VI - NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)

Bożena Bujnicka - Opera Na Zamku

Joanna Rybka - Teatr Muzyczny w Poznaniu

Paula Maciołek - Opera Krakowska

***

Kategoria VII - NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)

Rafał Pawnuk - Opera Na Zamku

***

Kategoria VIII - NAJLEPSZY REŻYSER

Maciej Prus - Teatr Wielki w Łodzi

Marek Weiss-Grzesiński - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Damian Cruden - Opera Na Zamku

***

Kategoria IX - NAJLEPSZY DYRYGENT

Tadeusz Kozłowski - Teatr Wielki w Łodzi

Marcin Sompoliński - Warszawska Opera Kameralna

Tomasz Tokarczyk - Opera Krakowska

***

Kategoria X - NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

Chinara Alizade - Teatr Wielki Opera Narodowa

Michalina Drozdowska - Opera Śląska

Marika Kucza - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

***

Kategoria XI - NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)

Arkadiusz Gumny - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Patryk Walczak - Teatr Wielki Opera Narodowa

***

Kategoria XII - NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

Karolina Cichy-Szromnik - Opera Na Zamku

Ewelina Kruk - Teatr RAMPA na Targówku

Zyta Bujacz-Dziel - Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

***

Kategoria XIII - NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

Santiago Bello - Teatr RAMPA na Targówku

Jakub Pursa - Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Paweł Wdówka - Opera Na Zamku

***

Kategoria XIV - NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

Robert Bondara - Opera Śląska

Santiago Bello - Teatr RAMPA na Targówku

Robert Glumbek - Opera Na Zamku

***

Kategoria XV - NAJEPSZA SCENOGRAFIA

Julia Skrzynecka - Opera Na Zamku

Aleksandra Gąsior - Opera Śląska

Martyna Kander - Opera Śląska

***

Kategoria XVI - NAJLEPSZY PLAKAT TEATRALNO-MUZYCZNY

Marcin Władyka - Teatr Syrena

Mariusz Andryszczyk - Teatr Wielki w Łodzi

Michał Leśkiewicz - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

***

Kategoria XVII - NAJLEPSZE KOSTIUMY

Agata Uchman - Opera Nova w Bydgoszczy

Dorota Sabak - Teatr RAMPA na Targówku

Martyna Kander - Opera Na Zamku