powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Premiera spektaklu "Rewolucja 1905"

Teatr Chorea zaprasza 16 czerwca na premierę spektaklu "Rewolucja 1905" w reżyserii Ewy Otomańskiej, realizowanego w ramach obchodów 114 rocznicy Powstania Łódzkiego i wybuchu Rewolucji 1905 roku.

Teatr CHOREA piąty raz podejmuje dialog z pamięcią miasta. Rewolucje stale powracają. Stanowią element historii i wytaczają rytm przemian społecznych i kulturowych. Spektakl jest próbą uchwycenia rewolucji jako momentu granicznego pomiędzy ideą i działaniem.

Spektakl "Rewolucja 1905" opowiada o rewolucji widzianej oczami współczesnego młodego człowieka. To zbiór odczuć i spostrzeżeń dotyczących buntu robotników. Zbiór młodych myśli na temat proletariackiej przeszłości. To kilka obrazów o emocjach, które mógł odczuwać robotnik ryzykujący swoje życie dla dobra sprawy. To sposób w jaki młodzi ludzie, za pośrednictwem wielu środków przekazu, pragną przywrócić zapomnianą historię Powstania Łódzkiego. W projekcie obok młodych artystów współpracujących z Teatrem CHOREA biorą udział artystki Teatru Rajstopy, profesjonalni muzycy oraz uczniowie i studenci zainteresowani teatrem i historią Łodzi.

***

16 czerwca 2019, godz. 19:05

Teatr Szwalnia, ul. Struga 90, Łódź

wiek widzów: 16 +

bilety: https://evenea.pl/event/rewolucja/