powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Letnie kursy w Laboratorium Meisnera

Letnia propozycja Laboratorium Meisnera to kurs Interpretacja piosenki przy użyciu techniki Meisnera oraz trzy terminy kursu, dającego wgląd w podstawy techniki czyli 4-dniowe "Wprowadzenie do techniki Meisnera".

"Interpretacja piosenki" przy użyciu Techniki Meisnera z Aleksandrą Walusiak - zostało tylko 5 miejsc. Warsztat skierowany jest do wokalistów oraz śpiewających aktorów profesjonalnych, aktywnie działających aktorów amatorów oraz studentów aktorstwa. Podejdziemy do Piosenki i pracy nad nią jako Monologiem scenicznym (a ściślej rzecz ujmując dialogiem w sytuacji, kiedy mój partner milczy) zapisanym w notacji muzycznej. Sprawdzimy jak w tych muzycznych ramach stworzonych przez kompozytora znaleźć przestrzeń dla nas samych i naszej wrażliwości. Jak ukierunkować tekst, nadać mu "życie" i wlać w niego emocje. Znajdziemy połączenie (pomost) pomiędzy zapisem słowno-nutowym, a nami samymi.

Warsztat obejmuje:

1. Analiza tekstu piosenki traktowanej jako monolog: do kogo postać kieruje swoje słowa?

czego potrzebuje od słuchającego.

2. Praca z AS IF - praktyczne wykorzystanie "pomostu" pomiędzy postacią z tekstu piosenki a Tobą, który sprawi, że to, co ważne dla postaci z piosenki stanie się ważne dla Ciebie. Tym samym staniesz się bardziej przekonująca/y, a tekst popłynie "z serca".

3. Taktyki - w jaki sposób możesz uzyskać to, czego potrzebujesz w utworze? Taktyki pozwolą dodać nowych kolorów emocjonalnych w Twoim śpiewie! Nauczysz się jak świadomie brzmieć bardziej uwodząco, oskarżająco, ekscytująco czy czarująco (to tylko kilka Taktyk wymienionych dla przykładu).

4. Improwizacje na piosence z użyciem As If i Taktyk.

***

TERMIN: 30 czerwca - 2 lipca (godz. 19.00 - 22.00)

CENA: 350 zł / dla uczestników Pełnego Treningu w technice Meisnera 300 zł/

WPROWADZENIE DO TECHNIKI MEISNERA. Warsztat dla tych, dla których autentyczność i spontaniczność jest kluczowa. Dla aktorów gotowych na otwarcie, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu. Podczas zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w aktorstwo. Celem tego ćwiczenia jest zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera, uświadomienie sobie istnienia konkretnych dla każdego aktora blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji, pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych oraz spontaniczne pójście za intuicją.

TERMINY:

14 - 17 czerwca (w dni powszednie godz. 18.30-22.30, w sobotę w godz. 15-21, w niedzielę godz.

16-22)

5-8 lipca (w dni powszednie godz. 18.30-22.30, w weekend 10-16.00)

30 sierpnia - 2 września (w dni powszednie godz. 18.30-22.30, w weekend 10-16.00)

Szczegóły pod linkiem: http://laboratoriummeisnera.pl/course/wprowadzenie-do-meisnera/

O PEŁNYM TRENINGU w TECHINCE MEISNERA

http://laboratoriummeisnera.pl/course/pelny-trening-w-technice-meisnera/

*

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu! Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: labmeisnera@gmail.com. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.