powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Jubileuszowy Off-Fest

W dniach 14 - 16 czerwca odbędzie się Off-Fest, czyli jubileusz Fundacji Teatr Nie-Taki, połączony z rozdaniem nagród w II edycji Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off.

Obchodząca 10. urodziny Fundacja Teatr Nie-Taki powstała w 2009 roku z inicjatywy absolwentów filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Funkcję Prezesa od samego początku pełni Katarzyna Knychalska.

Fundacja najbardziej znana jest jako wydawca kwartalnika teatralnego "nietak!t" oraz portalu teatralny.pl. Współorganizuje festiwale (m.in Festiwal Teatru Nie-Złego, Dolnośląski Festiwal Teatrów Offowych ZWROT) i konkursy (Konkurs na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off). Inne ważne projekty Fundacji to "Teatr w podwórkach"- Domki Kultury na Karłowicach, Wrocławska Mapa Miejsc Zapomnianych czy Szkoła Krytyki Teatralnej w Siennej.

Z okazji swoich 10. urodzin Fundacja Teatr Nie-Taki przygotowała dla wrocławian i zaproszonych gości mini-festiwal.

***

W ramach obchodów można będzie zobaczyć trzy offowe spektakle.

"Podróże przez sny. I powroty." - Lech Raczak & Targanescu - Orbis Tertius REŻYSERIA: Lech Raczak

Autorem tekstu i narratorem w spektaklu "Podróże przez sny. I powroty." jest Lech Raczak, który po niemal czterdziestu latach powrócił na scenę jako aktor. Jego równorzędnym partnerem scenicznym jest Trio Targanescu, którego muzyka znakomicie ilustruje kolejne senne podróże.

DATA: 15.06.2019 r. GODZINA: 18:00 MIEJSCE: Instytut Grotowskiego / Piekarnia

"Zegar bije" - Rodzinna Orkiestra i Teatr NOISEBAND REŻYSERIA: Dariusz Skibiński

"Zegar bije" to spektakl wywiedziony z tradycji kolędniczego przedstawienia. Każda scena to nowa historia grana na tle starych sztandarów, kilimów, obrazów, przetykana muzyką i dźwiękonaśladowczą narracją wykonywaną na "uszach" widza - by go oczarować, omamić, porwać w świat wyobraźni.

DATA: 16.06.2019 r. GODZINA: 18:00 MIEJSCE: Instytut Grotowskiego / Sala Teatru Laboratorium

"Transmigrazione di fermenti d'amore" - Teatr Dada von Bzdülöw REŻYSERIA: Leszek Bzdyl i Katarzyna Chmielewska

Twórcy "Transmigrazione di fermenti d'amore" opowiadają za pośrednictwem ruchu o niczym innym, jak tylko o tych chwilach, kiedy nasz mózg zawiesza swoją aktywność poznawczą i prowadzi nas ku zatopieniu się w tym, co lubimy nazywać bliskością.

DATA: 16.06.2019 r. GODZINA: 20:00 MIEJSCE: Instytut Grotowskiego / Piekarnia

Bilety w cenie 10 zł można zakupić on-line za pośrednictwem strony www.ekobilet.pl/nie-taki

W ramach Off-Fest odbędą się również bezpłatne warsztaty teatralne z Anną Zubrzycki, Katarzyną Chmielewską i Danielem Jacewiczem, a także spotkanie Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej. Głównym punktem programu będzie jubileuszowy koncert Teatru Brama i przyjaciół Fundacji (15.06 o godz. 20.30 - Instytut Grotowskiego/Piekarnia), oraz wręczenie nagród w II edycji Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off (15.06 o godz. 19:15 - Instytut Grotowskiego/Piekarnia) Na oba te wydarzenia obowiązują zaproszenia.

***

Partnerzy wydarzenia: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl