powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty "Obojętność. Global Water Dances" w CST

Centrum Sztuki Tańca zaprasza do udziału w warsztatach i pokazie plenerowym międzynarodowego chóru tanecznego Global Water Dances, który jest imprezą poświęconą ograniczonym zasobom wody pitnej na Ziemi.

Podczas 20 godzin warsztatów poznamy gamę ćwiczeń pochodzących z Bartenieff Fundamentals, bazujących na temacie wody, będącej głównym składnikiem naszego ciała i środowiska. Rozgrzewka, obejmująca każdego dnia różne tematy ruchowe, przechodzić będzie w strukturalną improwizację na bazie metod Rudolfa Labana. W zależności od umiejętności, proponowane będą rozwiązania techniczne Laban Based Modern Dance, łączone ze swobodną tematyczną improwizacją. Indywidualną praktykę integrować będziemy następnie w grupowe doświadczanie ruchu, w procesie tworzenia chóru ruchowego.

W pierwszej kolejności rozgrzejemy swoją kinesferę, a następnie nauczymy się choreografii globalnej, którą 15 czerwca tańczyć będzie kilka tysięcy ludzi w 172 miejscach na całym świecie. Następnie praktykować będziemy tworzenie ludzkiej ławicy w czasie rzeczywistym, która jest dla każdego uczestnika wyjątkowym doświadczeniem grupowego tworzenia i przetwarzania ruchu, uważności przestrzennej i świadomości zespołowej. W pokazie plenerowym ławicę tańczyć będziemy do muzyki improwizowanej przez zespół Rafała Smolińskiego i Tadeusza Sudnika. Tytułowa Obojętność, według wiersza Marty Kaweckiej, odnosi się do naszej obojętności na problem dostępu do czystej wody pitnej na świecie i wpisuje się w nurt Ecological Art.

Finałem projektu będzie pokaz plenerowy nad Wisłą. Uczestnicy warsztatów biorą w nim udział: Próby do pokazu odbędą się w plenerze 15 czerwca w godzinach 14.00-19.00. Finałowy pokaz dla publiczności 19.00-20.00.

Prowadząca warsztaty, choreografka: Iwona Wojnicka

IWONA WOJNICKA

Pasjonatka chórów ruchowych. W 2011 roku brała udział w pierwszej edycji Global Water Dances w Hadze. Wkrótce rozpoczęła kurs Laban/Bartenieff Movement Studies w Berlinie, gdzie uczyła się zasad tworzenia ławicy. Od tego czasu regularnie bierze udział w międzynarodowych chórach, tworząc ławice w różnych składach. Tegoroczna edycja to jej czwarty raz w roli choreografki wydarzenia. Więcej na temat biografii tanecznej Iwony można przeczytać na jej stronie internetowej.

www.iwonawo.com

Więcej na temat spektaklu plenerowego Obojętność 2017 na stronie http://globalwaterdances.org/zielona-gora-warsaw/.

www.centrumsztukitanca.eu

***

Obojętność. Global Water Dances Warszawa 2019

Warsztaty: 10-14 czerwca w godz. 9.00-13.00

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: joanna.formatzero@gmail.com

Organizator: Stowarzyszenie Format Zero

Współorganizatorzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie-CST / Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA'

Partnerzy: Fundacja Grab Art, h.art comapny, Mazowiecki Instytut Kultury

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt jest afiliowany przez Laban Institute of Movement Studies z Nowego Jorku i finansowany przez Eurolab, Berlin