powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Aktorka Teatru Polskiego nagrodzona

Agata Skowrońska-Kartvelishvili została laureatką konkursu Passion organizowanego przez ogólnopolską fundację Volto Amore.

Aktorka została nagrodzona za reżyserię edukacyjnego spektaklu teatralnego dla młodzieży licealnej i widzów dorosłych, opowiadającego o problemie łatwo dostępnych dopalaczy. Autorem scenariusza przedstawienia jest aktor TP Błażej Michalski.

- Z nieukrywaną radością, ale też z pokorą przyjmuję to wyróżnienie - mówi Agata Skowrońska-Kartvelishvili. - Tworząc zaangażowane przedstawienia mam nadzieję przekazać naszym widzom wartościowe treści i wskazać problemy, z jakimi mogą dziś borykać się młodzi ludzie. To bardzo ważne, sama jestem mamą i chciałabym, aby moje dziecko nigdy nie było narażone na żadne zagrożenia ze strony otoczenia, w którym dorasta.

Agatę Skowrońską-Kartvelishvili można oglądać w spektaklach Teatru Polskiego, a także w filmach i serialach. Widzowie mogli ją zobaczyć m.in. w "Małej Moskwie", w serialach "Pierwsza miłość" oraz "Ślad".

Aktorka prowadzi fundację ArtTrakcja, która wspiera i tworzy różnorakie działania artystyczne.

Wśród nominowanych w tym roku w konkursie Volto Amore znaleźli się m.in. Janina Ochojska, Monika Urlik, Iwona Pavlović, Magdalena Piekorz, Marzena Rogalska, himalaista Adam Bielecki, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Małgorzata Kożuchowska, Martyna Wojciechowska, Maciej Kurzajewski, Marcin Wyrostek i Krzysztof Hołowczyc.

W kategorii "Pasja i wyjątkowość w przekazie" Agata Skowrońska-Kartvelishvili zwyciężyła m.in. z Magdaleną Piekorz, reżyserką filmu "pręgi" oraz Teatrem Ludowym w Krakowie.