powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Polska premiera spektaklu "Fashion" w CST

13 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Tańca (Mazowiecki Instytut Kultury) odbędzie się polska premiera spektaklu "Fashion" Pink Mama Theatre. Spektakl prezentowany jest w ramach Warszawskich Dni Różnorodności,

Duet Sławek Bendrat (choreograf) i Dominik Krawiecki (aktor i reżyser), pochodzą z Wrocławia, ale od wielu lat mieszkają w Szwajcarii. Są założycielami Pink Mama Theatre i w czerwcu zaprezentują swój najnowszy spektakl "Fashion" w Warszawie.

"Clothes Make the Man" - moda, podobnie jak religia i sztuka towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, jak i zbiorowości rozmaite cele. Od celu praktycznego, przez cel obyczajowy (etyczny), cel ozdobny, cel seksualny, aż do celu reprezentacyjnego.

Spektakl teatru tańca Pink Mama Theatre "Fashion" jest próbą analizy wszystkich tych aspektów mody jako kultury i zestawienia jej z nagością jako czystą naturą. Nagością, która od zawsze traktowana jest jako grzeszna i uznawana przez wielu za temat tabu, a jej odwieczne "zakrywanie" stało się obsesją i jest darzone szczególnym kultem. Dychotomia kultury i natury jest dla twórców "Fashion" również pretekstem do rozmowy o machinie, jaką stał się przemysł modowy.

Bohaterów "Fashion" spotykamy w tajemniczym miejscu, które z jednej strony przypomina dom mody, lecz mógłby być także fabryka, laboratorium, szpitalem czy obozem pracy, w którym pod wodzą Krawca- dyktatora mody, niczym bezwolne manekiny, każda z postaci próbuje zachować własną godność, odnaleźć własne człowieczeństwo i wolność. W spektaklu zostanie użyta specjalnie skomponowana muzyka.

Po spektaklu spotkanie prowadzi Hanna Raszewska-Kursa.

Pomysł, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki

Choreografia: Sławek Bendrat

Dramaturgia: Dominik Krawiecki

Produkcja muzyczna: Valentin Markus Oppermann

Wideo: Patrycja Planik

Kierownik techniczny: Jonas Weber

Kierowniczka produkcji: Angelika Rohrer

Obsada: Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek

Produkcja: Dampfzentrale Bern

Partnerzy: Prohelvetia / Miasto Bern / Kanton Bern

***

Spektakl zawiera sceny nagości.

Czas: 1 h 45 min.

Bilety: 20 zł

https://bilety.mik.waw.pl/event/sector/id/231342

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA' / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl prezentowany w ramach Warszawskich Dni Różnorodności

***

SŁAWEK BENDRAT

Tancerz, choreograf. Wrocławianin, studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu, następnie w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda, W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo "Pinku Chirashi". Jest jednym z założycieli teatru tańca Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru.

*

DOMINIK KRAWIECKI

Aktor, reżyser. Wrocławianin, był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział aktorski) we Wrocławiu, z której został wyrzucony, oraz wiedzy o teatrze na UJ. Przez kilka lat ściśle związany z życiem teatralnym Wrocławia. Założyciel i przez dwa lata dyrektor Teatru Zakład Krawiecki. Aktor Teatru "Zielona Latarnia" pod kierownictwem Ireny Rzeszowskiej. Prowadził liczne imprezy teatralne (m.in. WROSTJA). Po wyjeździe z Polski osiedlił się w Lucernie w Szwajcarii i przez trzy lata był na stałe związany z Luzerner Theater. Jest współzałożycielem Pink Mama Theatre, w którym pełni funkcję dyrektora naczelnego i reżysera wszystkich spektakli teatru.

www.pinkmamatheatre.com

***

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B'cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja "Myśl w Ciele" / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca "Eferte" / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja UM FOUNDATION, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie "Akademia Umiejętności Społecznych"/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu