powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Dyskusja o podziale międzypokoleniowym w Nowym

11 czerwca, podczas trzeciego spotkania z cyklu "Rozmowy istotne", inspiracją dyskutantów będzie książka Jarosława Kuiszy "Koniec pokoleń podległości".

Zapraszamy na spotkanie z udziałem prof. Kazimierza M. Ujazdowskiego i Jarosława Kuiszy, redaktora naczelnego tygodnika internetowego "Kultura liberalna" i autora książki "Koniec pokoleń podległości". Kanwą rozmowy będzie ta właśnie publikacja, której tezą jest konstatacja, że miejsce ogłaszanych niegdyś podziałów postkomunistycznego i postsolidarnościowego zajmuje dziś podział międzypokoleniowy.

Zdaniem Kuiszy pokolenie Okrągłego Stoły wypaliło się. Jednocześnie po raz pierwszy od XVIII wieku w Polsce dorosło pokolenie, które urodziło się i ukształtowało we własnym, suwerennym państwie.

W swojej recenzji prof. Norman Davies napisał: "To wyraźny liberalny głos, podkreślający znaczenie pierwszego pokolenia wolnych Polaków, którzy nie lękają się widma klęski".

11 czerwca (wtorek)/ godz. 18.00/ Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi/ ul. Zachodnia 93

Koniec pokoleń podległości jest już trzecim spotkaniem organizowanym przez Teatr Nowy z cyklu "Rozmowy istotne" w myśl maksymy naszego Mistrza: "Rzeczą teatru jest istotnie mówić, a widzów istotnie słuchać".

Dotychczas odbyły się spotkania "Burzenie polskich kościołów" z udziałem Piotra Augustyniaka, autora książki o tym tytule, Kazimiery Szczuki i red. Michała Olszewskiego oraz "Bunt wizjonerów" Jerzego Jarniewicza z udziałem autora oraz Agnieszki Jakimiak i Mateusza Atmana, twórców spektaklu "Gala'68. Wolność to luksus".