powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Dyplomowy wieczór tańca w Akademii Muzycznej

"Kontrasty", "Imponderabilia, "Hero/Graphy", "Homoilluminatia" to oryginalnie brzmiące tytuły wybranych projektów tanecznych, które zostaną zaprezentowane przez studentów specjalności choreografia i techniki tańca podczas zaplanowanych na najbliższą niedzielę dyplomowych pokazów choreograficznych.

Pracownia Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na godz. 18.00 do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej 2a. Wstęp: 5 zł.

Jak co roku w wybrane czerwcowe weekendy Pracownia Choreografii łódzkiej uczelni muzycznej organizuje pokazy dyplomowych projektów tanecznych. Podczas wydarzeń swoje dyplomowe pokazy prezentują studenci choreografii. W programie wieczoru 9 czerwca znajdzie się aż dziesięć projektów, wykorzystujących zróżnicowane stylistyki taneczne.

Projekt taneczny "Granica" Justyny Ćwiklińskiej jest autorską próbą odpowiedzi na pytania dotyczące własnej tożsamości i trudnych wyborów życiowych. Z kolei w choreografii "Polowanie" Luizy Malinowskiej tytułowy temat łowów, towarzyszących człowiekowi od zarania dziejów, z pełną premedytacją jest przedstawiony poprzez wykorzystanie technik tańców nowoczesnych i elementów z improwizacji dziecięcych. Projekt "ChSB01" Sebastiana Szula jest taneczną interpretacją obrazu "AF76" Zdzisława Beksińskiego, a "Hero/Graphy" Donaty Dębińskiej inspirowane jest procesem rozwoju autorskiego patrzenia na taniec. Słowa Sławomira Kuligowskiego: "Nie spiesz się tak. Własnego cienia i tak nie wyprzedzisz" są konstytutywne dla powstania "Biegu" Agnieszki Śleziony, a "Homoilluminatia" Natalii von Lonska, w którym ważną rolę odgrywa światło, obrazuje sprawowanie kontroli i władzy jednostki nad innymi. Malwina Janus - autorka choreografii pt. "Imponderabilia" - za pomocą języka tańca opowiada historię o próbie bronienia się przed uczuciem. "Kontrasty" Aleksandry Perzyny to abstrakcyjna etiuda zbudowana na kompozycji przestrzennej. Projekt pod tytułem "Pół wieku poezji, czyli "Dobrego złego początki" autor choreografii - Grzegorz Strugacz - opisuje w enigmatyczny sposób słowami Andrzeja Sapkowskiego: "O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki".

Tego wieczoru oprócz autorskich choreografii tegorocznych dyplomantów studenci wykonają również etiudę grupową "Zabawa w...", powstałą w ramach zajęć z kompozycji tańca i wprowadzenia do reżyserii pod opieką wykładowczyni Akademii Muzycznej w Łodzi, choreografki Katarzyny Migały. Pokaz rozpocznie się o godz. 18.00 w niedzielę 9 czerwca 2019 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej. Wejściówki w cenie 5 złotych można nabyć w kasie biletowej uczelni.