powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polskie Radio. Druga edycja konkursu na dramat radiowy "Nasłuchiwanie"

Trójka i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu na dramat radiowy NASŁUCHIWANIE - tym razem pod hasłem: GOŚCINNOŚĆ.

To pojęcie głęboko zakorzenione w polskiej kulturze, obyczajowości i mentalności. W dawnej Polsce gościnność była cnotą, zobowiązaniem i przywilejem, a wizyta gościa największym świętem, o czym przypominało znane przysłowie "Gość w dom, Bóg w dom". Przez wieki szczyciliśmy się gościnnością, ale czy serdeczność i życzliwość wobec przybysza nadal nas wyróżnia pośród innych narodów? Czy potrafimy być gościnni? Jak przejawia się nasza gościnność w życiu codziennym? Co oznacza gościnność w świecie współczesnym?

Celem konkursu jest rozwój polskiej dramaturgii radiowej, dlatego ważnym kryterium oceny nadsyłanych utworów będzie oryginalna poetyka tekstów przeznaczonych do realizacji dźwiękowej i ich długość związana z radiowym formatem słuchowiska.

Wyróżnione prace zastaną zaprezentowane jeszcze na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Na teksty inspirowane pojęciem gościnności czekamy do końca sierpnia. W listopadzie jury ogłosi nazwiska laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się podczas maratonu słuchowisk "NASŁUCHIWANIE" w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, a od listopada kolejne nagradzane słuchowiska będą prezentowane na antenie Trójki. Zostaną też udostępniane na stronie polskieradio.pl/trojka w formie podcastów. Na laureatów czekają też nagrody pieniężne. 10 000 za I miejsce, 7 000 za II miejsce, 5 000 za III miejsce oraz dwa wyróżnienia po 3 000 złotych

Jury konkursu tworzą:

- Dominika Kluźniak

- Małgorzata Semil

- Małgorzata Sikorska-Miszczuk

- Krzysztof Czeczot

- Jacek Kopciński

- Mariusz Cieślik

- Wawrzyniec Kostrzewski

Partnerami konkursu są Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Instytut Teatralny i Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN.

Szczegóły i regulamin na stronie internetowej polskieradio.pl/trojka