powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Gdynia. Taneczna premiera w Teatrze Gdynia Główna

Jak celnie pokazać zaskakujący i intrygujący obraz Polski widzianej oczami mieszkającego tutaj nowojorczyka z latynoskimi korzeniami? 14 czerwca odbędzie się w Teatrze Gdynia Główna premiera taneczno-muzycznego spektaklu "I am Foreigner. I am Music - moja emigracja w muzykę" w choreografii i reżyserii Josué Josepha i Przemysława Wereszczyńskiego.

W swoim niepowtarzalnym teatralno-tanecznym wydarzeniu "I am Foreigner, I am Music" Josué Joseph wykorzysta pełną energii mieszkankę salsy, bachaty, muzyki klasycznej i baletu nowoczesnego. W osobistej, tanecznej i pełnej humoru opowieści partnerować mu będzie tancerz Przemysław Wereszczyński, dołączą do nich również baletnica i wiolonczelistka. Ta "taneczna pocztówka z Polski" błyskotliwie odpowie także na istotne pytania - jak znaleźć element wspólny między różnymi kulturami i jak zaakceptować to co nas wyróżnia oraz czy muzyka i taniec pozwalają na zachowanie własnej tożsamości?

--

Informacje o twórcach:

Przemek Wereszczyński - eklektyczny tancerz, aktor, choreograf i dyplomowany pedagog tańca. Inspirujący nie tylko ruchem, ale i charyzmą, i osobowością. Założyciel jednej z największej w Polsce szkół salsy "The Salsa Kings". Choreograf "You Can Dance" w Polsce i na Ukrainie, "Tańca z Gwiazdami" i "Fabryki Gwizd". Asystent głównego choreografa oraz tancerz filmu "Kochaj i tańcz". Wice Mistrz Świata w Salsie, Mistrz Polski w Salsie, II Wice Mistrz Polski w zawodowym tańcu towarzyskim.

-

Josué Joseph - Nowojorski muzyk, wielokrotnie nagradzany kompozytor (ERS Salsa Grammy Award), producent, reżyser oraz dyrektor La Epoca, gdzie propaguje wiedzę o salsie, jej korzeniach, twórcach, odmianach i tworzących ją rytmach. Tańczy Mambo, Rumbę i Salsę. Jest synem Alfonso "El Panameno", basisty legendarnych nowojorskich orkiestr, słynnej Ballroom Palladium, występującego z takimi artystami jak Tito Puente, Celia Cruz, Arsenio Rodriguez, Machito czy Johnny Pacheco! Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi zajęcia w studiach tańca i na międzynarodowych festiwalach tanecznych.

--

PREMIERA:

14 i 15 czerwca godz. 19:00

Bilety: 30/ 35 zł

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna