powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. "Polacy wyjaśniają przyszłość" w Teatrze na Plaży

Teatr na Plaży zaprasza 8 czerwca na ostatni gościnny spektakl w tym sezonie, czyli "Polacy wyjaśniają przyszłość" z Nowego Teatru w Warszawie, w reżyserii Wojtka Ziemilskiego, z udziałem Piotra Polaka i Jaśminy Polak.

"Za 100 lat nie będzie kolei, nie będzie włosków na ciele, nie będzie wystających żył, nie będzie jajek, nie będzie czapek z daszkiem, niestety nie będzie skarpetek, nie będzie ogni sztucznych, nie będzie teatru, nie będzie. Nie będzie teatru. Teatr okaże się zupełnie nieuniwersalny. I się skończy. Wbrew poprzednim przewidywaniom. Ale jeśli w ogóle coś będzie, to na pewno będą Matki. Także te zatroskane."

Polacy nie nadają się do wyjaśniania przyszłości tak samo, jak cała reszta świata. A mimo to z entuzjazmem rzucają się w amatorską futurologię. Samplując i remiksując dziedzictwo marudzenia, rodzeństwo Jaśminy i Piotra Polaków buduje siłę wywrotową. Set dj'ski Polaków to przewrotne zmaganie z pesymistyczną wersją przyszłości. Czy potrafią uwolnić się od czarnowidztwa własnej matki?

***

Reżyseria: Wojtek Ziemilski

Scenografia Paweł Paciorek

Dramaturg Sodja Lotker

Współpraca artystyczna Braňo Mazúch

Obsada Jaśmina Polak, Piotr Polak

Asystentka reżysera Urszula Hajdukiewicz

Spektakl powstał w ramach projektu Teatr 2118.

Kurator projektu Teatr 2118 Tomasz Plata

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Termin spektaklu:

8.06 godz. 18.00

Bilety:

Ulgowy: 30 zł

Normalny: 40 zł