powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Finał 37 Konkursu Plastycznego "Mój Teatr"

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca o godz. 15.30 w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach odbędzie się Finał 37 Konkursu Plastycznego "Mój Teatr".

Podczas Finału nastąpi otwarcie wystawy nagrodzonych prac w foyer Teatru, uroczystość wręczenia nagród dla dzieci oraz spektakl "Zmruż oczko", który rozpocznie się o godz. 16.00.

W konkursie co roku biorą udział dzieci, które oglądają spektakle teatru "Kubuś". Ich zadaniem jest wykonanie dowolną techniką prac plastycznych na temat obejrzanych przedstawień. Prace zbierane są przez cały rok szkolny, a potem oceniane w kategoriach wiekowych.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 507 prac, w tym prace dzieci z 33 placówek oświatowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz prace indywidualne. Spośród nich Komisja wybrała i nagrodziła 30 prac najlepszych.

Fundatorzy nagród: Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, hurtownia Biuro Market w Kielcach, Wydawnictwo "Jedność", "Echo Dnia", "Gazeta Wyborcza", Radio Kielce, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Patronat honorowy: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Patronat medialny: TVP3 Kielce, "Echo Dnia", Radio Kielce, "Gazeta Wyborcza" i Radio eM Kielce.