powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spotkanie wokół książki Jacka Sieradzkiego w IT

5 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Teatralnym odbędzie się spotkanie z serii "Książka w teatrze". Pretekstem do rozmowy będzie wydany przez Instytut Teatralny zbiór felietonów Jacka Sieradzkiego "Widok przez scenę".

Udział wezmą reprezentanci wielu pokoleń piszących o teatrze: Tadeusz Nyczek, Joanna Krakowska, Łukasz Drewniak i Stanisław Godlewski. Rozmowę poprowadzi Dorota Buchwald.

W roku 1989 miesięcznik "Dialog" opublikował rozmowę zatytułowaną "Recenzja - czy post mortem" poświęconą w znacznej mierze zmieniającej się roli krytyki teatralnej w zmieniającym się świecie. Pomysłodawca, Konstanty Puzyna zaprosił do rozmowy przedstawicieli różnych pokoleń piszących. Najstarsze pokolenie reprezentował Jan Kott, następne - sam naczelny "Dialogu", kolejne - Małgorzata Dziewulska a najmłodsze - Wanda Zwinogrodzka.

Po trzydziestu latach powtarzamy ten sam "format", punktem wyjścia rozmowy czyniąc książkę Jacka Sieradzkiego "Widok przez scenę" zawierającą teksty o teatrze publikowane we wrocławskiej "Odrze" w latach 2008-2017.