Lublin. Kraina Uśmiechu: Kawał porządnej sztuki

Teatr Muzyczny zaprasza ponownie na operetkę "Kraina uśmiechu" w reż. Joanny Lewickiej.

«Różnie wiodło się w ostatnich latach Teatrowi Muzycznemu w Lublinie. Marcowa premiera każe jednak sądzić, że momenty kryzysu zespół ma już wreszcie za sobą. "Kraina uśmiechu" w reżyserii Joanny Lewickiej ma w sobie wszystko, czego należałoby oczekiwać od dobrej operetki - od świetnie zaśpiewanych partii (m.in. rewelacyjni Anna Barska i Sławomir Naborczyk), po doskonały humor.

Słowa uznania należą się Marcie Góźdź Elbruździe, która odpowiadała za kostiumy i scenografię. Chiny w jej wykonaniu to jeden z piękniejszych obrazów, jakie kiedykolwiek widziałem w teatrze. Z ogromną przyjemnością ogląda się też tancerzy, świetnie odnajdujących się na scenie w azjatyckich realiach. Ale największe brawa powinniśmy bić Joannie Lewickiej. Reżyserka, która do tej pory nie miała styczności z teatrem muzycznym, przygotowała dla lublinian kawał porządnej sztuki.

"Kraina uśmiechu" to romantyczna historia rozgrywająca się w egzotycznej scenerii. Liza zakochuje się w pięknym księciu Su-Czongu, i w jednej chwili podejmuje decyzję o wyjeździe do Chin i o poślubieniu swojego ukochanego. W ten sposób, pod romansowym konwencjonalnym kostiumem, pojawia się inny temat: spotkanie dwóch równorzędnych kultur - zachodniej Europy i Chin, i próba dialogu pomiędzy nimi.

Spektakl w piątek 31 maja w Teatrze Muzycznym o godz. 18. Bilety w cenie 50-80 zł.

INNE WYDARZENIA W TEATRZE:

sobota 1 czerwca, godz. 12: Królewna Śnieżka (bilety: 40-50 zł); godz. 17: Artyści Dzieciom - koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka (bilety: 15 zł)

niedziela 2 czerwca, godz. 12: Ania z Zielonego Wzgórza (bilety: 40-60 zł)

poniedziałek 3 czerwca, godz. 12: Jaś i Małgosia (bilety: 30-35 zł)

środa 5 czerwca, godz. 10: Bajkolandia (bilety: 40-50 zł)»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego