powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Warsztaty krytyki teatralnej

Chcesz pisać recenzje teatralne? Nie wiesz, jak doskonalić swój warsztat? Brakuje Ci podpowiedzi doświadczonych redaktorów? To propozycja właśnie dla Ciebie. Teatr Gdynia Główna zaprasza na warsztaty i konkurs.

Z myślą o pasjonatach teatru (uczniach, studentach i nie tylko) przygotowaliśmy warsztaty krytyki teatralnej i konkurs na najlepszą recenzję. Opiekę nad uczestnikami obejmie doświadczony i ceniony w środowisku dziennikarz i recenzent teatralny, Mirosław Baran.

Stacjonarne warsztaty będą towarzyszyć Festiwalowi Teatralnemu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" odbywającemu się w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku w Gdyni. Uczestników czeka więc uważne oglądanie spektakli, pisanie recenzji z każdego wydarzenia i intensywna praca nad tekstami. Wszystkie materiały stworzone podczas festiwalu zostaną opublikowane na specjalnym blogu teatralnym, będą również rywalizować w konkursie na najlepszą recenzję.

Chcesz wziąć udział w naszych warsztatach i konkursie? Wyślij nam próbkę swojego tekstu w postaci recenzji wybranego spektaklu. Czekamy na teksty w formie cyfrowej (plik w formacie doc lub rtf) nieprzekraczające znormalizowanej strony maszynopisu (1800 znaków ze spacjami), wysyłajcie je na adres e-mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca 2019 roku. Zaproszenie do udziału w warsztatach skierujemy do kilku autorów najlepszych lub najbardziej obiecujących recenzji. Wyników rekrutacji możecie się spodziewać 24 czerwca 2019 roku.