Kujawsko-Pomorski Teatr Impresaryjny

25-06-2013
05-07-2013
Paweł Łysak: Nie stać nas na nowe instytucje
Chciałbym stanąć poza tłumem entuzjastów i zadać chłodne i realistyczne pytanie: czego Bydgoszczy potrzeba i na co nas stać? Sytuacja kultury w mieście wciąż daleka jest od ideału. Jeśli chodzi o nakłady, jesteśmy w ogonie dużych miast. Jeszcze gorzej jest pod względem stanu infrastruktury - pomysł na impresaryjny teatr muzyczny w Toruniu komentuje Paweł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, przewodniczący Rady ds. Instytucji Artystycznych przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
03-07-2013
"Kotów" nie będzie
Czy Impresaryjny Teatr Muzyczny podobnie jak Toruńska Orkiestra Symfoniczna, znajdzie miejsce w budowanej właśnie na Jordankach sali? - Ucieszyłbym się, gdyby tak się stało. Nasz obiekt przewidziany jest przecież również do prezentacji spektakli muzycznych. Po to ta sala powstaje, aby prezentować w niej formy, których do tej pory u nas nie było - mówi Grzegorz Grabowski, prezes Centrum Kulturalno-Kongresowego "Jordanki".
01-07-2013
Toruń. Teatr Impresaryjny od marszałka dla młodych
Teatr Impresaryjny w Toruniu będzie miał siedzibę w Pałacu Dąmbskich lub w budynku na toruńskiej Starówce - zapowiada marszałek województwa Piotr Całbecki i dodaje: - Ta instytucja potrzebna jest młodym zdolnym, którym brak miejsca na scenach regionu.
28-06-2013
Teatr muzyczny w Toruniu nie jest nam potrzebny!
Kuriozum, bezsens, porażka, strzał w kolano - tak o decyzji radnych sejmiku dotyczącej budowy teatru impresaryjnego w Toruniu mówią szefowie scen teatralnych w regionie. Najgorsze jest to, że w żaden racjonalny sposób uzasadnić jej się nie da - piszą Joanna Lach i Anna Tarnowska w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
25-06-2013
Toruń będzie miał własny teatr muzyczny
To już pewne - z początkiem nowego roku w Toruniu rozpocznie działalność Kujawsko-Pomorski Teatr Impresaryjny. Wczoraj radni sejmiku wojewódzkiego zagłosowali za jego utworzeniem. Skąd nagle dodatkowy milion złotych na kulturę w kasie województwa? I skąd kuriozalna decyzja, żeby przeznaczyć go na teatr, który nic nowego widowni nie zaproponuje? Nie oszukujmy się - na 1,3 mln zł się nie skończy, bo za takie pieniądze teatru prowadzić się nie da. Potrzeby instytucji będą rosły - komentuje Joanna Lach w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
25-06-2013
Toruń. Marszałek chce mieć Teatr Muzyczny
Po burzliwej debacie radni województwa zgodzili się utworzyć w Toruniu Impresaryjny Teatr Muzyczny. Instytucja ma ruszyć w przyszłym roku, jak dotąd zdobyła sobie przeciwników - z opozycji, a także z bydgoskiej Platformy
24-06-2013
Toruń. Powołają teatr muzyczny?
Bydgoszczanie od lat marzą o drugiej scenie, o teatrze muzycznym. W Toruniu, choć się na temat niewielu wypowiadało, taki teatr powstaje. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budżet nowego teatru ma wynieść na początek 1,3 mln złotych.
24-06-2013
Toruń. Drogi teatr marszałka
Impresaryjny Teatr Muzyczny powstaje w Toruniu. Rocznie pochłonie z budżetu województwa 1,3 mln zł. Pomysł budzi kontrowersje wśród radnych oraz pracowników kultury podlegających marszałkowi. Trudno się dziwić - muszą oszczędzać i ciąć etaty, a decyzji o utworzeniu KPITM nie da się uzasadnić merytorycznie.