powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakle Cezarego Tomaszewskiego w TR Warszawa

Komuna Warszawa oraz TR Warszawa zapraszają na specjalne pokazy dyptyku: "Cezary idzie na wojnę" i "Teoria smutnego chłopca" w reż. Cezarego Tomaszewskiego - 25 i 26 maja w TR Warszawa.

CEZARY IDZIE NA WOJNĘ (na zdjęciu)

25 i 26 maja, godz 18.00

Opowieść performatywna o wyprawie na przed wojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.

Biografia reżysera rozpisana na czterech aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym legendarna choreografia Niżyńskiego do Popołudnia fauna Debussy'ego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii. Przedstawienie zaliczane do najważniejszych teatralnych wydarzeń 2017 roku, nagrodzone na festiwalu Boska Komedia przez międzynarodowe jury w kategorii Zespół.

Spektakl jest częścią cyklu "Przed wojną/Wojna/Po wojnie" Komuny Warszawa, opisującego permanentny stan, w jakim znajduje się świat. Wojny mogą być zbrojne i psychologiczne, zamorskie i domowe, międzynarodowe i rodzinne. Impulsem, który skłonił K// W do zajęcia się tą tematyką, był ciąg ponurych wydarzeń z ostatnich lat: wojna na Ukrainie i Bliskim Wschodzie - Brexit - wygrana Trumpa. Coraz częściej pojawia się myśl, że wojna w Europie może przestać być historią.

***

TEORIA SMUTNEGO CHŁOPCA

25 i 26 maja, godz 20.00

Młody mężczyzna, bohater (lub antybohater) porzuca swój dom w środku nocy, zostawiając ukochanej list pożegnalny. Gdy wyjeżdża z miasta, wrony obsypują go śniegiem zrzucanym z dachów. Rozpoczyna on swoja bolesną wędrówkę, w nieustannej torturze wspomnień minionego szczęścia. Niekonwencjonalna historia miłosna, nieidealne pary, duża ilość śniegu, piosenki, tańce i psy.

bilety: 70 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 30 zł (wejściówka)

dostępne na stronie http://trwarszawa.pl

UWAGA! Spektakle grane w TR Warszawa / Marszałkowska 8.

Chcesz obejrzeć oba spektakle Cezarego Tomaszewskiego - "Cezary idzie na wojnę" oraz "Teoria smutnego chłopca" - prezentowane w TR Warszawa? Możesz zakupić bilety z 15% zniżką!

Bilety łączone dostępne są tylko w kasie TR Warszawa/Marszałkowska 8.

Zarezerwuj już dziś - osobiście, telefonicznie: 22 480 80 08 lub mailowo: kasa@trwarszawa.pl

Spektakle dofinansowane przez Miasto st. Warszawa