powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Musicalowe hity w Teatrze Starym

Edyta Krzemień i Damian Aleksander wystąpią podczas koncertu "Musical Melodies", na który 29 maja zaprasza Teatr Stary.

Damian Aleksander to "Upiór światowej klasy" - tak powiedział o nim sam Andrew Lloyd Webber. Edyta Krzemień to najlepsza Fantine, jaką kiedykolwiek widziałem, a musical "Les Misérables" oglądałem wiele razy i to w wielu krajach. Ale każde z tych dwojga artystów teatru muzycznego zagrało także główne role w innych popularnych przedstawieniach i zabiorą nas oni w podróż po Krainie Musicalu - usłyszymy utwory między innymi z musicali "Upiór w operze", "Miss Saigon", "Once". Dwa cudowne głosy, jedna cudowna podróż.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Pragniemy państwa zaprosić na wspaniały wieczór z największymi hitami musicalowymi "Musical Melodies", które zabrzmią w wyjątkowych interpretacjach, najlepszych głosów teatru muzycznego Edyty Krzemień i Damiana Aleksander z towarzyszeniem utalentowanego i charyzmatycznego pianisty Jacka Szwaja. Podczas tego spotkania usłyszycie państwo nie tylko najpiękniejsze arie ale i wzruszające duety ze świata musicalu, filmu, jak i muzyki rozrywkowej. W trakcie ponad godzinnego koncertu dowiecie się czym jest musical i jak stał się pasją i drogą zawodową naszych solistów, a także wielu pikantnych ciekawostek i anegdot zza kulis produkcji, w których nasi goście brali udział. Usłyszymy min. Upiora w Operze, Czarnoksiężnika z krainy Oz, Grease, Once, Miss Saigon, The Prayer i wiele innych.

***

"Musical Melodies"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł, stojące - 20 zł

Edyta Krzemień, Damian Aleksander - śpiew

Jacek Szwaj - fortepian

29.05.2019 środa / 19:00

Damian Aleksander, aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser. Wykładowca akademicki. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym "Roma" w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upior w operze, w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w Jekyll&Hyde, Nine i Fester w Rodzinie Addamsów), Teatr Syrena (Fester w Rodzinie Addamsów, Dan w Next to Normal). Wziął udział w blisko 100 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Można go zobaczyć w rodzimych serialach (m.in. Zostać Miss, Kryminalni, Hotel 52, Klan, Barwy szczęścia itd.), a także w filmie Toilet out of Order M. Bilskiego. Ponadto zrealizował polską wersję serialu popularno-naukowego Test Case wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą.

Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Był felietonistą w magazynach Live and Travel i Łodź U Fly?.Autor "Lapidariow podrożnych" tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu.

Razem z Magdaleną Miśko- Jackowską na antenie RMF Classic współtworzył przez dwa sezony program o tematyce musicalowej "Z musicalem pod rękę". Od 2012 r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. Tam też pojawił się w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach Upiór w operze A. Lloyda Webbera i Skrzypek na dachu J. Bocka. W sezonie artystycznym 2016-2017 wystąpił i wyreżyserował dwie produkcje: organizowaną przez OiFP Galę Sylwestrową jak i świąteczny Koncert Kolęd i Pastorałek "Bóg się rodzi" w Kościele Katedralnym św. Michała Archanioła w Łomży ( reżyseria tv). Jest inicjatorem i realizatorem widowiska muzycznego "Tribute to Musical" którego zapis audio ukazał się na płycie w tym roku.

Obecnie gra jedną z głównych ról w najnowszej produkcji OiFP "Doktor Żywago" jako mecenas Komarowski.

Edyta Krzemień ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno - Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu "Upiór w Operze" w Teatrze Muzycznym Roma. Kilka lat później zagrała Christine ponownie na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Oprócz tego wcieliła się w postać Fantyny w musicalu "Les Miserables" w TM Roma, Joanny w thrillerze "Sweeney Todd" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Kali w musicalu "Tarzan" w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Emmy w "Jekyll i Hyde" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Siostry Marii Robert w "Zakonnicy w przebraniu" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Molly w musicalu "Ghost" w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, oraz zagrała w monodramie muzycznym "Opowieści Zimowe" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W najnowszej produkcji Teatru Roma, musicalu "Piloci" wciela się w postać Niny. w widowisku musicalowym Teatru Roma "Ale Musicale" wykonując główne partie z takich musicali jak: "Mała Syrenka", "Love Never Dies", "Jekyll i Hyde", "Les Miserables", "Koty", "Aladyn" , "Upiór w Operze". Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę "W poszukiwaniu dróg" (platynowa płyta). Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła na festiwalu "Klara Music Festival" w Brukseli wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała w spektaklu Z.Preisnera i E.Lipskiej "2016 Dokąd?" w NFM we Wrocławiu (DVD). Zaśpiewała na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Współpracuje z Filharmoniami w całej Polsce, koncertuje z repertuarem musicalowym oraz filmowym. Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków".

Jest asystentem w klasie śpiewu specjalizacji musicalowej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie a także współpracuje z Akademią Muzyczną w Poznaniu współtworząc nową specjalizację na wydziale Wokalno-Aktorskim: musical.