Poznań. Chór Czarownic zaśpiewa na Dzień Matki

- Ze sceny popłyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze - tak zapowiada swój specjalny koncert z okazji Dnia Matki kontrowersyjny, poznański Chór Czarownic. Posłuchać go będzie można w sobotę w Auli Artis.

«Główną inspiracją do powstania Chóru Czarownic była historia pierwszej kobiety w Polsce, która została oskarżona o czary, a następnie spalona na stosie. Rzecz miała miejsce na poznańskim Chwaliszewie w 1511 roku. Warto podkreślić, że to właśnie ten wyrok zapoczątkował inne egzekucje rzekomych czarownic w naszym kraju.

Koncerty Chóru mają charakter spektaklu muzycznego. Tworzą go kobiety różnych zawodów i światopoglądów, którym towarzyszy na scenie zespół muzyczny. W dotychczasowych koncertach brały już udział choćby Karolina Górska, Dorota Bonk-Hammermeister i Aleksandra Kozłowska. Tematyka prezentowanych tekstów w największej mierze dotyczy siły kobiet, ich buntu i gniewu, trudnego okresu macierzyństwa, a także złożonych relacji międzyludzkich, zawsze opowiedzianych z perspektywy współczesnej, niezależnej kobiety. - Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat. Towarzyszą temu intensywne emocje - mówi pisarka Agnieszka Graff.

***

Chór Czarownic na Dzień Matki

25 maja o godz. 20

Aula Artis (ul. Kutrzeby 10)

Cena biletu: 45 zł»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego