powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. W poniedziałek ruszy sprzedaż biletów na "Aidę"

20 maja o godz. 10.00 zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na musical Eltona Johna i Tima Rice'a "Aida" w Teatrze Roma.

Polska prapremiera planowana jest na 26 października i z pewnością będzie jednym z największych i najgłośniejszych wydarzeń kulturalnych bieżącego roku w Polsce.

W najbliższy poniedziałek do sprzedaży trafi także pokaz przedpremierowy w dniu 25.10, na który bilety z 20% rabatem będzie można zakupić wyłącznie w kasie teatru.

"Aida" to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna, do słów Tima Rice'a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali.

Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions.

Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

Reżyserem polskiej wersji musicalu jest Wojciech Kępczyński, a autorem przekładu Michał Wojnarowski. Polska obsada zostanie ogłoszona na początku czerwca.