powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gniezno. "Rzeczy, których nie wyrzuciliście" za 350 groszy

19 maja Teatr Fredry po raz piąty weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Teatru Publicznego i w ramach akcji "Bilet za 350 groszy" zaprasza na spektakl "Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy".

Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy to teatr publiczny w naszym kraju świętował 250-lecie swego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło wówczas blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

18 maja o godz. 19 widzowie Teatru Fredry, kupując bilet w cenie 350 groszy, będą mogli obejrzeć spektakl spektakl "Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy" w reżyserii Magdy Szpecht na podstawie scenariusza Łukasza Wojtyski. Przedstawienie inspirowane jest książkami Marcina Wichy, laureata Nagrody Nike 2018. Bohaterowie wspominają zmarłych rodziców, a ich historie zostają opowiedziane z perspektywy rzeczy - przedmiotów, które po sobie zostawili. Desek kreślarskich, ulubionych książek, ukochanych kapci, kawałka drewna, tabliczki na drzwi czy porcelanowej krowy. Co mówią o nas przedmioty i jak nas zapamiętują? - to podstawowe pytanie zadawane przez twórców spektaklu.

Sprzedaż biletów prowadzona będzie godzinę przed spektaklem wyłącznie w kasie teatru i rozpocznie się 18 maja o godz. 18. Uwaga! Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety na spektakl, który bierze udział w wydarzeniu. Dla wszystkich osób, którym jutro nie uda się nabyć biletu za 350 groszy, Teatr Fredry przygotował cenę specjalną - 13,50 zł.

Dla osób, którym jutro nie uda się nabyć biletu za 350 groszy, Teatr Fredry przygotował cenę specjalną - 13,50 zł na niedzielny spektakl "Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy" (19 maja o g. 18:00).

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.