powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Jutro Spacerownik Teatralny

W Dzień Teatru Publicznego Teatr Osterwy proponuje dzieciom i ich opiekunom teatralny spacer po mieście.

Teatr w Gorzowie działa niemal od 150 lat. Od tego czasu w mieście pojawiły się kolejne miejsca, gdzie można wziąć udział w wydarzeniach artystycznych: spektaklach, koncertach, musicalach, kabaretonach. Dzieci, weźcie na spacer dorosłych, wspólnie poznajcie te miejsca i różne formy sztuki scenicznej. Dajcie się ponieść wyobraźni, żywiołowi zabawy i wyruszcie razem w podróż w czasie.

Spacerownik Teatralny przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami (np. rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo). Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach.

Spacer odbędzie się 19 maja 2019 - start o godz. 12.00 spod głównego budynku Teatru im. Osterwy.

Udział w Spacerowniku jest nieodpłatny.

Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. 95 728 99 49.

Prowadzenie: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie) oraz Magdalena Bożek (Teatr im. J. Osterwy).

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzania czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej tradycji.