powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Święto ulicy Teatralnej i bilety za grosze

18 maja po raz czwarty instytucje znajdujące się przy Teatralnej zjednoczą swoje siły i wspólnie zaprezentują się w w naturalnej scenerii ulicy.

Tego dnia przestrzeń Teatralnej wypełni się sztuką, muzyką, tańcem, a przede wszystkim wspólną zabawą, do której organizatorzy zapraszają nie tylko mieszkańców ulicy, ale wszystkich gorzowian.

W programie m.in. "Wierszyki - Wybryki" - spektakl dla najmłodszych w oparciu o wiersze Tuwima i Brzechwy, w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Osterwy, animacje, happeningi, wystawy, pokazy, koncerty, a nawet eksperymenty naukowe.

Organizatorami wydarzenia są: Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie, Towarzystwo Przyjaciół Teatru, Akademia im. Jakuba z Paradyża, Młodzieżowy Dom Kultury, Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. J. Ciesielskiego, Inneko. Zadanie jest współfinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wlkp.

"Święto ulicy Teatralnej" potrwa od godz. 15.00 do 19.00.

Jeszcze tego samego dnia o godz. 20.00 Teatr im. J. Osterwy zagra spektakl "Moralność pani Dulskiej" w reż. Mirosława Siedlera w ramach ogólnopolskiej akcji "Bilet do teatru za 350 groszy". "Moralność pani Dulskiej" to klasyka polskiej dramaturgii, jedna z najlepszych polskich komedii, która została napisana przeszło 100 lat temu, a mimo to nic nie straciła na swej aktualności. Znakomita komedia z rewelacyjnie napisanymi rolami i błyskotliwym poczuciem humoru, to także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę, Gabrielę Zapolską.

Bilety na spektakl sprzedawane będą wyłącznie w kasie teatru 18 maja od godz. 10.00. Jedna osoba może zakupić maksymalnie dwa bilety.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.