powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. 19. Wielka Parada Smoków "W czterdzieści smoków dookoła świata"

Ponad 2 tygodnie zostały do 19. Wielkiej Parady Smoków. W tym roku Teatr Groteska zaprasza do szalonej podróży wokół globu. Niczym bohaterowie powieści Juliusza Verne'a "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" będziemy mieli okazję spotkać się z różnorodnością kultur na wszystkich kontynentach.

Mamy nadzieję, że motto 19. już Wielkiej Parady będzie inspirujące dla uczestników. Liczymy, że pojawią się w smoczym korowodzie smoki, o jakich do tej pory nie śniło się nawet najznakomitszym smokologom. Smoki z najdalszych, najbardziej skrytych i tajemniczych zakątków kuli ziemskiej. Szczegółów zradzać nie będziemy, projekty nadesłane do nas przez uczestników niedzielnej Parady ukażą życie na wszystkich kontynentach. Jedno jest pewne - będzie kolorowo! - zapewniają organizatorzy.

Wszystkich miłośników Smoków zapraszamy 1-2 czerwca 2019r. Gwarantujemy, że 19. Wielka Parada Smoków będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jak co roku nie zabraknie też innych atrakcji. Pierwszy weekend czerwca upłynie mieszkańcom Krakowa i turystom pod znakiem wyśmienitej zabawy i niespodzianek. Oprócz niedzielnej Parady, odbędzie się też Wielkie Widowisko Plenerowe i Piknik Rodzinny.

Już niedługo całe miasto opanują smoki z całego świata!

Jak wyglądać będzie Smocze Kalendarium?

1 czerwca godz. 10:00 - 21:30 Smoczy Piknik Rodzinny / Bulwar Czerwieński

1 czerwca godz. 22:00 Wielkie Widowisko na Wiśle / Zakole Wisły

2 czerwca godz. 10:00 - 19:00 Smoczy Piknik Rodzinny / Bulwar Czerwieński

2 czerwca 2019 godz. 12:15 Wielka Parada Smoków ul. Grodzka - Rynek Główny

**

Od 2000 roku Teatr Groteska w Krakowie jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Ta odbywająca się co roku impreza plenerowa dla szerokiej publiczności, gromadzi każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy smoczych entuzjastów z całej Polski, Europy i świata. Smocze święto nie bez przyczyny odbywa się w Krakowie, bowiem jak głosi legenda w grodzie Kraka mieszkał kiedyś słynny Smok Wawelski, pokonany przez dzielnego Szewczyka Dratewkę. Podczas weekendowej smoczej imprezy do średniowiecznego, królewskiego miasta Krakowa powracają setki smoków - różnych kolorów, kształtów i rozmiarów, i na dwa czerwcowe dni zmieniają jego atmosferę nie do poznania. W raporcie "Krakowska kultura - stan obecny i perspektywy rozwoju" Wielka Parada Smoków została uznana trzecim najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem kulturalnym w Krakowie, Smoki Groteski uhonorowali mieszkańcy Krakowa i turyści.