powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Balet za grosze, morskie wilki i muzyka klasyczna kameralnie

W najbliższą sobotę - 18 maja - w Operze Śląskiej w Bytomiu będą miały miejsce dwa koncerty : Szanty w operze i Koncert Kameralistów Opery Śląskiej. Także w tym dniu włączamy się w obchody Piątego Dnia Teatru Publicznego i w kasie Opery Śląskiej będzie można kupić bilet za 350 groszy na podwójny spektakl baletowy "Szeherezada/Medea" (na 24 maja)

Szeherezada/Medea z okazji Piątego Dnia Teatru Publicznego

Co możemy kupić za 350 groszy? Pączka, dwa batoniki, sok...niewiele. Ale możemy też kupić niezwykłe emocje, zachwyt, wzruszenie. Za taką właśnie cenę otwieramy w Operze Śląskiej w Bytomiu drzwi do świata baletu - 24 maja o godz. 18. Na scenie zobaczymy podwójny spektakl baletowy "Szeherezada/Medea" Nikołaja Rimskiego-Korsakowa/ Samuela Barbera. Spektakl grany jest w ramach Piątego Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 350 groszy".

To dwie współczesne historie nieszczęśliwych małżeństw, opowieści o tragicznej miłości, zdradzie, obsesji i braku zaufania. Kierownictwo muzyczne objął Maciej Tomasiewicz, a za reżyserię i choreografię odpowiada Robert Bondara. W roli nieszczęśliwej żony, pięknej Zobeidy (Szeherezada) wystąpi Michalina Drozdowska, którą mogliśmy ostatnio oglądać w premierowym "Don Kichocie". Partneruje jej, jako zazdrosny mąż, Karol Pluszczewicz. Natomiast w "Medei" pojawi się druga para tancerzy, których również oklaskiwaliśmy w "Don Kichocie" - Ai Okuno w roli tytułowej i Douglas de Oliveira Ferreira - Jazon.

Sprzedaż biletów na ten spektakl rozpocznie się 18 maja o godz. 10 wyłącznie w Kasie Opery Śląskiej. Warto się pospieszyć!

Szanty na operowej scenie

Poznajmy ludzi, którzy najlepiej czują się w bliskim kontakcie z rzeką, jeziorem, morzem... I posłuchajmy muzycznych morskich opowieści w ich wykonaniu. Szanty to XVIII- i XIX-wieczne pieśni pracy śpiewane na żaglowcach, a my usłyszymy je w...Operze Śląskiej. Już w tę sobotę - 18 maja o godz. 18 - IV edycja jedynego takiego festiwalu w Polsce "Szanty w Operze". Początek koncertu o godzinie 18. A na scenie wystąpią: "Perły i Łotry", "Majtki Bosmana" - brygada z dalekiego Wałcza, North Cape - kwintet wokalny rodem z Pszczyny, choć upływ czasu rozszerzył miejsce zameldowania poszczególnych członków zespołu na Pszczynę, Rudę Śląską, Bytom, Zabrze i Opole. Koncert ten będzie ich jubileuszem 25-lecia obecności na scenie szantowej. Pojawią się też panie - grupa AQUA Marina.

Bilety można kupić w kasie Opery Śląskiej lub przez stronę internetową:

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1281

Młodzi, zdolni, z pasją i ogromnym sercem do muzyki

W sobotę 18 maja o godz. 17, usłyszymy Kameralistów Opery Śląskiej. Zespół zadebiutował 24 lutego 2019 r. w ramach salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej, który odbył się na Sali koncertowej im. A. Didura w Operze Śląskiej. I tu również wystąpią w najbliższą sobotę. Od 1 marca zespół działa pod obecną nazwą i jest integralną częścią Opery Śląskiej. Członkami zespołu są muzycy, którzy na co dzień grają

w orkiestrze Opery Śląskiej: Weronika Sidorska - I skrzypce, Jacek Głogowski - II skrzypce, Łukasz Unger - altówka, Nikol Latocha - wiolonczela oraz Piotr Kucharz - kontrabas. Podczas sobotniego koncertu zaprezentują się w takim repertuarze: W programie: "Divertimento D-dur KV 136" Wolfganga Amadeusza Mozarta, "Kwintet smyczkowy Op. 39" Aleksandra Głazunowa, "Hopak" Modesta Musorgskiego , "Summertime" Georga Gershwina , "Miłość do trzech pomarańczy" Marsz S. Prokofiewiewa, "Kwintet smyczkowy Op. 39 cz. 2 i 3 "A. Glazunova , "Nessun Dorma" G. Pucciniego , "Chryzantemy" G. Pucciniego, "Palladio" K. Jenkinsa.

Bilety można kupić w kasie lub przez stronę internetową:

https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1300