powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Bilety za 350 groszy! "Wieczór baletów polskich" w Operze na Zamku

18 maja w Operze na Zamku odbędzie się premiera "Wieczoru baletów polskich". 19 maja spektakl grany będzie o 18.00 w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 350 groszy".

Sprzedaż jedynie w kasie Opery, nie ma możliwości rezerwacji ani kupna biletów przez stronę. Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety. Sprzedaż biletów w cenie 350 groszy na wydarzenie rozpocznie się w Kasie Opery na Zamku w dniu 18 maja 2019 roku o godzinie 12.00.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Na spektakl złożą się dwa balety jednoaktowe "Na kwaterunku" Stanisława Moniuszki oraz "Pieśń o ziemi" Romana Palestra. Realizacji pierwszej choreografii podejmie się Robert Bondara, ceniony między innymi za umiejętność odczytywania na nowo i współcześnie tradycyjnych tekstów kultury polskiej - "Świtezianka" E. Morawskiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej czy "Legenda Bałtyku" F. Nowowiejskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Premiera ta to główny akcent obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Druga choreografia będzie dziełem włoskiego artysty Paolo Mangioli, dyrektora baletu narodowego na Malcie, który na nowo zinterpretuje mistrzowsko zorkiestrowaną i niezwykle energetyczną partyturę Palestra, patrząc na nią przez pryzmat wartości uniwersalnych jako twórca nie związany do tej pory z polską kulturą muzyczną i taneczną.