powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Performance "Shell Shock" w Komunie// Warszawa

Komuna// Warszawa zaprasza 18 maja o godz. 21.00 na performance "Shell Shock".

"To jest jak disco w sali neoplastycznej"

Weronika Szczawińska

"Shell Shock" to alternatywna historia polskiej awangardy, daleka od opowieści o szklanych domach czy wiary w społeczną moc sztuki. W rolach głównych: Władysław Strzemiński i Stanisław Ignacy Witkiewicz jako kombatanci I wojny światowej, którzy w nowych abstrakcyjnych formach i radykalnych manifestach szukają lekarstwa na pofrontową traumę. W tle: nawiązania do włoskich futurystów, miłośników wojny i hałasu. Warstwa dźwiękowa w całości zaprojektowana przez We will fail, gwiazdę rodzimej sceny eksperymentalnej elektroniki.

Praca pierwotnie powstała w ramach projektu "Nowe słuchowiska" kuratorowanego w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przez Michała Januszańca.

***

Shell Shock

Plata / We Will Fail / Puś

+ after party: Huragan / Filip Lech / Blind Girl / Phatrax

+ radio Kapitał / przedsprzedaż akcji

18 maja, godz. 21. Komuna Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Idea i tekst: Tomasz Plata

Muzyka: We will fail

Światło: Wojciech Puś

Współpraca: Adrian Cognac

***

Radio KAPITAŁ

Umarło radio? Niech żyje radio!

Wiadomo. Internet zmienia wszystko - także proces słuchania. Dostępność jest dziś lepsza, niż kiedykolwiek, ale co z jakością i odpowiednią selekcją? Platformy typu Spotify nie zastąpią autorskiego wyboru popartego wiedzą, dobrym gustem i głębokim researchem ponad gatunkowymi podziałami. Algorytm nie zastąpi kobiecej intuicji! Dotyczy to zarówno muzyki jak i rozmów o społeczeństwie, środowisku, kulturze, przeszłości i przede wszystkim o przyszłości.

"Wolność, Równość, Siostrzeństwo, Radio!"

Społecznościowe Radio "Kapitał" ma na celu zbudowanie nowoczesnej platformy wymiany myśli i dźwięków. Chcemy prezentować autorskie audycje o sztuce, muzyce w różnych gatunkach, kulturze, relacjach, polityce queer, literaturze, dyskusje na temat feminizmu, gender i zjawisk internetowych - nic o nas bez nas!

"Ja nie mam nic, ty nie masz nic - zakładamy radio"

Jako radio społecznościowe budujemy się na bazie akcjonariatu społecznościowego. Każdy akcjonariusz i akcjonariuszka wspierając Radio nabywa prawo do udziału w zebraniach akcjonariackich, decydowaniu o przyszłości i polityce Radia, a także do dorocznej wypłaty wybranej dywidendy.

Wstęp 20 zł na miejscu (płatność gotówką).