powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Kraków. Znamy pierwszego finalistę Małej Boskiej Komedii #3

Pierwsza teatralna bitwa festiwalu, zatytułowana NIECH ŻYJĄ LALKI!, została rozegrana. "Odd i Luna" Wrocławskiego Teatru Lalek konkurował o głosy naszych jurorów z "La la lalkami" Teatru Animacji w Poznaniu.

Po każdym z pokazów pojedynku odbyły się spotkania z twórcami, a następnie cztery grupy jurorów dyskutowały na temat plusów i minusów obejrzanych przedstawień.

Po burzliwych obradach wszyscy jurorzy i jurorki oddawali głosy, które komisyjnie podliczono i sporządzono protokół z wynikami głosowania. Spektakl, który otrzymał procentowo więcej głosów różowych (TAK) niż pomarańczowych (NIE), został zwycięzcą pojedynku. Który to spektakl?

ZNAMY ZWYCIĘZCĘ!

Wygranym teatralnej bitwy NIECH ŻYJĄ LALKI! został spektakl "Odd i Luna" Wrocławskiego Teatru Lalek! Demokratyczne głosowanie pokazało, że właśnie ten spektakl zdobył przychylność większości przedstawicieli dziecięco-młodzieżowego Jury. Ale jak to w demokratycznych wyborach bywa, "większość" wcale nie musi oznaczać dużej przewagi głosów. Pierwszy werdykt Jury to dla nas znak, że na wyniku głosowania mogą zaważyć pojedyncze głosy na TAK lub NIE. Przedstawienia szły łeb w łeb - "Odd" wygrał z "La la lalkami" przewagą zaledwie 5 punktów procentowych! Dokładne wyniki wyglądały następująco:

ODD I LUNA: TAK - 78%, NIE - 22%

LA LA LALKI: TAK - 73%, NIE - 27%

Szanowni Dziennikarze!

Bądźcie z jurorami podczas obrad, śledźcie je, dokumentujcie. Dzieją się niesamowite rzeczy, to prawdziwa lekcja demokracji!

***

A przed nami jeszcze trzy bitwy:

TAK WYBUCHAJĄ WOJNY

16.05. godz. 18:00: "Pamięć Rutki", reż. Justyna Łagowska, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

20.05. godz. 12:00: "Chłopcy z Placu Broni" , reż. Konrad Dworakowski, Teatr Pinokio w Łodzi

MOŻNA INACZEJ

17.05. godz. 17:00: "Morze Ciche", reż. Łukasz Zaleski, Teatr Nowy w Zabrzu

30.05. godz. 11:00: "Staś i Zła Noga", reż. Bartłomiej Błaszczyński, Teatr Śląski w Katowicach

TO NIE JEST BAJKA

20.05. godz. 17:00: "Don Kichot", reż. Konrad Dworakowski, Grupa Coincidentia i Teatr Pinokio w Łodzi

26.05. godz. 15:00: "Mała Syrena", reż. Martyna Majewska, Teatr Miejski w Gliwicach