powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera "Gąski" w Promie Kultury

16 maja w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie się warszawska premiera "Gąski" Nikołaja Kolady w reż. Dariusza Taraszkiewicza.

Dechowsk, teatr na prowincji, w którym wszystko przebiega od lat po staremu. Do czasu, gdy pojawia się młoda, atrakcyjna aktorka (tytułowa Gąska), która szybko staje się obiektem pożądania dwóch żonatych dyrektorów. Przewidywalny scenariusz, w którym zdradzają z nią swoje małżonki oczywiście się wydarza. Jak potoczą się losy "tej trzeciej", czy młodszy model pozwoli zmienić życie na lepsze, czy jednak burzy bezpieczeństwo starych nawyków? Komedia ludzka o kryzysie wieku średniego, stereotypach i obawie przed zmianą. W "Gąsce" zobaczymy doborową obsadę, m.in.: Dominikę Ostałowską, Violę Arlak, Magdę Wójcik, Annę Smołowik, Dariusza Kordka i Artura Pontka.

"To spektakl o tym, czy lepsze jest wrogiem dobrego, czy warto się zmieniać, czy i kiedy walczyć o małżeństwo, gdy on wybiera skok w bok z młodszą. Czy mężowie mają powody, by zdradzać żony, które często nie widzą w nich już lwa, tylko ugłaskanego misia z brzuchem i czy to zawsze jest wina "tej trzeciej". Z kolei żony, też tak przyzwyczajone do swojego życia czy potrafią zawalczyć o mężów i czy właściwie powinny walczyć o mężów, którzy szukają rozrywki gdzie indziej. Po sukcesie sztuki >>Cudowna Terapia<< znów porwaliśmy się na ambitne przedsięwzięcie realizowane przez niestacjonarny teatr. Zbieramy siły na trasę, która czeka nas już od września. Jesteśmy niezmiernie ciekawi odbioru Gąski" - powiedział Dariusz Taraszkiewicz, reżyser.

Jeden z najpopularniejszych scenariuszy rosyjskiego dramatopisarza Nikołaja Kolady w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza już 16 i 17 maja 2019 roku będzie mieć swoją premierę w warszawskim Promie Kultury. Na ten sezon zaplanowano jeszcze kilka występów w m.in.: Lesznie, Wejherowie czy Nowym Sączu, zaś pełną parą spektakl ruszy w trasę od września. Sztukę będzie można zobaczyć w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie czy Łodzi. Producentami "Gąski" są: Dom Kultury w Rawiczu, Teatr Skene i Teatr Miejski Leszno.

Dariusz Taraszkiewicz - absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST, reżyser, aktor, dyrektor Domu Kultury w Rawiczu. Występował w teatrach: im. Jaracza w Łodzi (1999-2002), Muzycznym w Łodzi (1999-2001), Muzycznym w Poznaniu (2002-05 i od 2008), Muzycznym w Lublinie (2004), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (2005-2008), Polskim w Poznaniu (2006) i "Arka" we Wrocławiu (2009). Reżyser spektakli: "Cudowna Terapia" (2018), "Gąska" (2019).