powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl Alessandro Sciarroniego w Teatrze Lalka

2 lipca o godz. 11.00 i 19.00 Teatru Lalka zaprasza na spektakl "Joseph_Kids" wg koncepcji i w wykonaniu Alessandro Sciarroniego. Spektakl pokazywany jest w ramach projektu Performing Europe.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ciało/Umysł oraz Teatr Lalka.

Alessandro Sciarroni, włoski tancerz i performer, był już kilkakrotnie gościem Festiwalu Ciało/Umysł, ostatnio w 2017 roku ze spektaklem Aurora nagrodzonym "teatralnym Oskarem".

Alessandro Sciarroni (Włochy)

"Joseph_Kids"

2.07., g. 11.00 i 19.00, 60 min

spektakl bez słów + wspólna zabawa na scenie, dla dzieci 4-12 lat

Teatr Lalka, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

Bilety normalny 25 zł, ulgowy/grupowy 20 zł

Bohater i jego laptop pojawiają się na niemal pustej scenie. Joseph uruchamia kamerkę wideo, której obraz transmitowany jest na duży ekran. Performer zabawia publiczność niczym uliczny klaun wykorzystując nowoczesne technologie, a reakcje widzów stają się częścią prowadzonej gry. Zaskakujące efekty wideo co raz bardziej deformują rzeczywistość, przekaz z kamery staje się ważniejszy niż tworzący go człowiek. Który świat jest prawdziwszy? Jak wyobcowanie i samotność zastąpić kreatywnym działaniem? Zapytajcie o to swoje dzieci po spektaklu! Ta rozmowa może stać się równie ważna jak przedstawienie. A może nawet ważniejsza...

Alessandro Sciarroni, włoski tancerz i performer, był już kilkakrotnie gościem Festiwalu Ciało/Umysł, ostatnio w 2017 roku ze spektaklem Aurora nagrodzonym "teatralnym Oskarem".

Spektakl prezentowany w ramach projektu Performing Europe sezon III 2019

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partner: Teatr Lalka

Kurator: Edyta Kozak

Autor: Alessandro Sciarroni

We współpracy z Michele Di Stefano i Marco D'Agostin, lub Marco D'Agostin i Amy Bel

***

PERFORMING EUROPE sezon III

Warszawa 1-7 lipca

Miejsca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Teatr Lalka, przestrzeń miasta

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partner: apap, DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, u-jazdowski, Teatr Lalka

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa - apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Performing Europe to rozpisany na cztery lata projekt stworzony przez jedenastu partnerów networku apap (advancing performing arts project), zrzeszającego organizacje związane z tańcem. Fundacja Ciało/Umysł od 2012 roku jest polskim partnerem networku.

Obecny projekt Performing Europe jest realizowany w latach 2016-2020 w dziesięciu krajach Europy i w Libanie, wspiera czterdziestu artystów, produkcję i prezentacje prac z dziedziny tańca i sztuk performatywnych oraz międzynarodową współpracę. Uczestniczący w Performing Europe artyści i organizacje sięgają po różnorodne środki wyrazu i tematykę bliską rzeczywistości społeczno-politycznej, szukają nietypowych miejsc prezentacji powstałych prac.

W ramach dwóch ostatnich sezonów Performing Europe w Warszawie Fundacja Ciało/Umysł zrealizowała dwadzieścia pięć projektów, w których uczestniczyło 5734 widzów. Oprócz pokazów spektakli odbyły się rezydencje artystyczne, koprodukcje, projekty edukacyjne, warsztaty oraz projekcje filmowe. Spoiwem łączącym wszystkie projekty jest hasło "teatr otwarty na widza".

Trzeci sezon Performig Europe ukaże kolejny fragment europejskiej tożsamości - w cyklu spektakli i projektów spotkamy artystów z Austrii i Włoch. Przypomną o sile politycznych wystąpień (Navaridas&Deutinger), zmaterializują nieobecnych (Matsune), odtworzą tańce z dziecięcego pamiętnika (Pennini) i pokażą młodym rolę technologii w autokreacji (Sciarroni). Pierwsza trójka nie występowała jeszcze w Polsce. Ostatni to m.in. zdobywca weneckich Złotych Lwów 2019.