powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Cząstki kobiety" na festiwalu w Kaliszu

Dziś o godz. 19.15 w OSRiR, w ramach konkursu głównego 59. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej odbędzie się pokaz spektaklu TR Warszawa - "Cząstki kobiety".

okaz w Kaliszu jest pierwszym wyjazdem festiwalowym najnowszego spektaklu Kornéla Mundruczó, stworzonym wspólnie z zespołem TR Warszawa, który swoją premierę miał 13 grudnia 2019 roku na scenie TR Warszawa/ATM Studio.

Kaliskie Spotkania Teatralne to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce organizowany od 1960 roku w Kaliszu. 59. Kaliskie Spotkania Teatralne - Festiwal Sztuki Aktorskiej odbywają się od 11 do 18 maja 2019 roku. W ramach festiwalu prezentowane są m.in. spektakle "Śmierć białej pończochy" w reż. Adama Orzechowskiego z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, "Pod presją" w reż. Mai Kleczewskiej z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej" w reż. Moniki Strzępki z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na jego stronie internetowej.

Najnowszy spektakl Kornéla Mundruczó to rewers "Nietoperza", jego poprzedniego przedstawienia zrealizowanego w TR Warszawa. Warto wspomnieć, że spektakl TR Warszawa "Nietoperz" zdobył główną nagrodę 53. Kaliskich Spotkań Teatralnych dla zespołu aktorskiego. "Cząstki kobiety" to pełen pasji, a zarazem czułości dramat rodzinny, rozgrywający się we współczesnej Warszawie. W centrum tej opowieści jest sytuacja kobiet, walczących o prawo do decydowania o własnym życiu, do realizowania swoich potrzeb, pragnień i aspiracji. Trzydziestoletnia bohaterka Maja, typowa everywoman, mierzy się z osobistym kryzysem. Aby wyjść z życiowego zakrętu i odrodzić się, musi zakwestionować całe dotychczasowe życie i na nowo zbudować relacje z otoczeniem. W reżyserowanym przez Kornéla Mundruczó spektaklu na podstawie tekstu i dramaturgii Katy Wéber w tłumaczeniu Jolanty Jarmołowicz wystąpią: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Magdalena Kuta, Sebastian Pawlak, Marta Ścisłowicz, Justyna Wasilewska i Agnieszka Żulewska.