powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Na "Wieloryba" w Miniaturze za grosze

W niedzielę 19 maja Teatr Miniatura bierze udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji Bilet do teatru za 350 groszy". W ramach akcji na spektakl dla dorosłych "Wieloryb" w reżyserii Jacka Głomba możecie kupić bilety w specjalnej cenie 350 groszy.

Bilety można kupić tylko w kasie teatru od godziny 10.00 w dniu prezentacji spektaklu. "Wieloryb" to spektakl dla widzów dorosłych w bardzo oryginalny sposób nawiązujący do historii naszego regionu. Mamy tu tajemniczą amerykańską organizację Korektorów zamieszaną w polską historię, założony przez byłych działaczy PZPR Kościół Starych Słowian, Lecha Wałęsę i wieloryba, którego wyrzucenie na morski brzeg zapowiada historyczne przełomy. Przedstawienie zaczyna się nietypowo - na podwórku teatru, więc widzowie mają okazję zobaczyć teatr od innej strony. Jacek Głomb za reżyserię spektaklu otrzymał Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska.

W tegorocznej akcji weźmie udział blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast. Sprzedaż biletów - prowadzona tylko w kasach - rozpocznie się 18 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień - aż do 24 maja. "Piąty Dzień Teatru Publicznego chcemy świętować pod znakiem SUKCESU. Przede wszystkim sukcesu wszystkich teatrów publicznych, które pracują pełną parą, na najwyższych obrotach, realizując swoją misję. Mamy w teatrach coraz więcej widzów w różnym wieku, nowe premiery, ożywioną klasykę i najświeższe propozycje młodych dramatopisarzy. To jest też sukces naszej akcji "Bilet do teatru za grosze", bo realizujemy ją wspólnie po raz piąty i weźmie w niej udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł" - pisze Dorota Buchwald.