powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Filmowa "Fabryka muchołapek" w Noc Muzeów

Kino Charlie rozpocznie Noc muzeów premierą filmowej wersji przedstawienia Teatru Nowego "Fabryka muchołapek", którego autorem i reżyserem jest Andrzej Bart.

Pokaz odbędzie się 18 maja, o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny - obowiązuje wcześniejszy odbiór wejściówek w kasie kina.

Najpierw książka, później sztuka teatralna a na końcu ekranizacja filmowa. "Fabryka muchołapek", opowiada o okresie niezwykle ważnym dla historii miasta - mówi reżyser filmu, Andrzej Bart - Przybliża widzom na całym świecie wiedzę o getcie łódzkim, które przetrwało najdłużej w Europie. To do Łodzi przybyło ponad dwadzieścia tysięcy Żydów z Europy Zachodniej, a wśród nich prawnicy i tuzy nauki, o których mawiano w getcie: "Mamy na metr kwadratowy więcej potencjalnych noblistów niż reszta świata". Były także siostry Franza Kafki i rodzina Zygmunta Freuda. - Moment kiedy ci ludzie przymusowo zawitali do Łodzi jest momentem dla miasta szczególnym. Film o tym właśnie przypomina.

- Opowiada też o miłości, która nie mała szans - dodaje.

W Noc Muzeów w Łodzi 18 maja (sobota), o godz. 20:00 Kino Charlie wyświetli premierowo FABRYKĘ MUCHOŁAPEK ,

podczas którego widzowie oraz twórcy filmu po raz pierwszy zobaczą swoją pracę. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem i autorem powieści, Andrzejem Bartem oraz autorem zdjęć, Rafałem Wróblewskim. W foyer kina będzie sprzedawana, wznowiona przez Teatr Nowy, powieść "Fabryka muchołapek".