powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatralna Karuzela zakręci się wkrótce

W dniach 25 maja - 2 czerwca odbędzie IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela, jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Do Łodzi przyjadą spektakle z Warszawy, Poznania, Wałbrzycha i Lublina oraz ze Słowenii, Grecji i Belgii. W Parku Źródliska I stanie miasteczko festiwalowe, Republika dzieci, w którym odbędą się warsztaty z różnych dyscyplin twórczych. Ponadto w miasteczku pojawią inne atrakcje: instalacja, strefa sensoryczna i seanse filmowe Kina w trampkach.

Motywem przewodnim tegorocznej Teatralnej Karuzeli jest KULA FABULA, która jest duchem opowieści. KULA FABULA ma moc budowania wspólnoty i zacieśniania więzi. Pomaga nam odnaleźć się w tym świecie i zrozumieć jego działanie. Daje narzędzia do walki z potworami i złoczyńcami czyniąc z nas dzielnych rycerzy, pomaga oswoić lęki. KULA FABULA to uśpiony wulkan nieograniczonej wyobraźni, z którego możemy czerpać do woli. Wystarczy po nią sięgnąć, aby otworzyły się przed nami niezbadane światy i fantastyczne postaci.

Rozkręćmy Teatralną Karuzelę razem!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i ze środków Urzędu Miasta Łodzi.