powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Kana w Kioto, Moskwie i Stolcu

Ośrodek Teatralny Kana w najbliższym tygodniu wyruszy w podróże - zespół wystąpi w Moskwie, w Kioto i w podszczecińskiej wsi Stolec.

Między 17 a 25 maja "Margarete", wideogawęda Janka Turkowskiego, prezentowana będzie wielokrotnie w Japonii, w Teatrze Rohm w Kioto.

19 maja koprodukcja Teatru AKHE i Teatru Kana, spektakl "Gap Filling" zobaczyć będzie można podczas rosyjskiego Festiwalu "Nikolin day" w Kolomenskoe garden w Moskwie.

Szczególnie zapraszamy 18 maja o godzinie 18.30 do Gminnego Ośrodka Kultury i Bibliotek w Dobrej, filia w Stolcu, na prezentację filmu Adama Ptaszyńskiego "Miejsca i granice 2017", dokumentującego aktywności z pogranicza social community art, w których udział brał m.in. Teatr Kana i mieszkańcy urokliwej wsi.

"Miejsca i granice 2017"

prezentacja filmu Adama Ptaszyńskiego

18 maja

godzina 18.30

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, filia w Stolcu

wstęp wolny

Film jest autorską opowieścią Adama Ptaszyńskiego o projekcie o tej samej nazwie, zrealizowanym przez Ośrodek Teatralny Kana przy współpracy z Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie, Teatrem Brama oraz Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek we wsi Stolec. W tej niezwykłej nadgranicznej wsi od kilku już lat prowadzimy działania z dziedziny social community art. Projekt z 2017 roku był bardzo udaną próbą wspólnego powołania lokalnego święta z udziałem zaproszonych artystów, a przede wszystkim: mieszkańców wsi. W tym wyjątkowym czasie udało się zaprosić do działania niemal całą społeczność, która nie ograniczyła się do zorganizowania niezbędnego zaplecza, ale wzięła czynny udział w licznych działaniach twórczych. Spotkanie będzie więc znakomitą okazją zarówno do wspominania i podsumowania dotychczasowych działań, jak i snucia planów na przyszłość. Spotkaniu towarzyszyć będzie również prezentacja strony internetowej przeznaczonej dla mieszkańców, która zawiera wiele elementów wspólnych działań.