powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. "Czego nie widać" za 350 gr w Nowym

Po raz kolejny Teatr Nowy bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Bilety za grosze" w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego.

W niedzielę, 19 maja, o godz. 16:00 zapraszamy na "farsę fars" spektakl "Czego nie widać" w reżyserii Pawła Dangla.

Sprzedaż biletów w cenie 350 gr na ten spektakl rozpoczynamy 18 maja (sobota) od godz. 12:00 w kasie teatru, ul. Zachodnia 93.

O spektaklu:

"To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!" Te słowa wypowiada Lloyd Dallas, reżyser teatralny, usiłujący doprowadzić do końca chyba najdłuższą próbę generalną w jego karierze... Nazajutrz premiera.Przed zespołem kilka miesięcy podróży z tytułem po angielskiej prowincji. Gorączka życiowych problemów, które nieustannie wybijają aktorów z rytmu sztuki. Teatralna katastrofa wisi w powietrzu.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie 18 maja, już po raz piąty. Idea tego święta została zainicjowana w 2015 roku,kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W tegorocznej akcji udział bierze udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów prowadzona jest tylko w kasach teatrów i rozpoczyna się 18 maja, ale spektakle "za grosze" przedstawiane są przez cały tydzień - do 26 maja. O tym, że w teatrze "grosze grają rolę" przypomina symboliczna cena biletu.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Akcja "Bilet do teatru za 350 groszy" finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.