powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wsola. Noc Muzeów. Leski u Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w piątek, 17 maja, dzień wcześniej niż inne placówki, na Noc Muzeów. Specjalnym gościem będzie Paweł Leszoski czyli Leski. We Wsoli Noc Muzeów będzie trwała przez cały dzień. Początek koncertu zaś o godz. 20.00.

LESKI debiutował albumem SPLOT w 2015 roku. Artysta ma na swoim koncie między innymi wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo podczas jej europejskiej trasy. Jego piosenki znalazły się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest laureatem nagrody MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa - Debiut roku, w 2016 roku był nominowany do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

LESKI w swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. To, jak piszą krytycy, ambitny, alternatywny pop, doskonałe połączenie wrażliwości, melodyjności i szlachetnej lekkości. Znakomite piosenki, nieoczywiste zagrywki instrumentalne, mądre teksty.

Noc Muzeów to także doskonała okazja, żeby obejrzeć stałą wystawę "JA, GOMBROWICZ - życie i twórczość Witolda Gombrowicza", złożoną z dokumentów, fotografii, pamiątek osobistych, a także stale inspirujących literackich cytatów.

Szczególnie warta polecenia jest czynna od niedawna nowa część ekspozycji, w której znajdują się wanna z mieszkania Rity i Witolda Gombrowiczów z Vence oraz nocnik, który w okresie argentyńskim pisarz podarował swojemu chrześniakowi, Adrianowi Russovichowi. Na nocniku znajdują się ilustracje wykonane przez Janusza Eichlera nawiązujące do książek autora "Ferdydurke".

Noc muzeów w Muzeum Witolda Gombrowicza będzie trwała przez cały dzień. Placówka zaprasza do zwiedzania od rana, od godziny 10.00. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Muzeum będzie czynne do północy. Natomiast w sobotę, 18 maja, muzeum - wyjątkowo - będzie nieczynne (sprzątamy i odpoczywamy).

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 19.00 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów). Odjazd ze Wsoli pół godziny po zakończeniu koncertu.