powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "lovebook" Powszechnego w Starym

10 maja o godz. 20 Teatr Powszechny zagra w Lublinie - na zaproszenie Teatru Starego - spektakl "lovebook" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Teatr Stary w Lublinie to druga najstarsza scena w Polsce, która - oprócz własnych premier - regularnie prezentuje najważniejsze spektakle teatralne z Polski. 10 maja widzowie obejrzą "lovebooka" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Prapremiera "lovebooka" odbyła się w 2018 roku w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. To opowieść o miłości, o walce o miłość i o próbie odzyskania własnego szczęścia. Czym jest miłość? Czy miłość może doprowadzić nas do choroby psychicznej? A czy może nam pomóc z tej choroby wyjść? Spektakl, dla którego punktem wyjścia jest powieść Matthew Quicka "Poradnik pozytywnego myślenia" oraz jej filmowa adaptacja, każe nam zastanowić się, gdzie przebiega granica pomiędzy miłością a naszym o niej wyobrażeniem. Czy potrafimy naprawdę kochać? Kto nam w tym przeszkadza? Może my sami?

W "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacek Sieradzki wyróżnił Jakuba Kotyńskiego za rolę w "lovebooku" oraz "porządne komediowe granie". To jedyne wyróżnienie, które trafiło w 2018 roku do łódzkich teatrów dramatycznych, potwierdzając, że walka o szlachetny i nowoczesny język komediowy w Teatrze Powszechnym w Łodzi (Polskim Centrum Komedii) została doceniona. Jacek Sieradzki napisał: "Notuję tu jego główną rolę w "lovebooku", bo bardzo do gustu przypadło mi to przedsięwzięcie Michała Siegoczyńskiego, inteligentny melodramat komediowy, albo, jak chce dzisiejsza nomenklatura, komedia romantyczna w woodyallenowskim duchu. [...] Trzeba to też oczywiście umieć grać rozsądnie, bez przewracania oczami, głupich min i podkreślania flamastrem każdego dowcipu. [...] Niech tu będzie twarzą porządnego komediowego grania".