powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. 19. Festiwal "Ogrody Muzyczne" już w lipcu

19. Festiwal Ogrody Muzyczne odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 28 lipca w Warszawie, w pawilonie koncertowym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, udekorowanym kwiatami. Gościem honorowym tegorocznej edycji został Region Centralny-Dolina Loary ze środkowej Francji (Region Centre-Val de Loire).

Jak co roku, na program Festiwalu składają się: opera, balet, film i koncerty - w wersji na żywo i na dużym ekranie. W ramach Festiwalu odbędą się retransmisje najlepszych produkcji operowych i baletowych - między innymi z Metropolitan Opera ("Traviata", "Aida" i "Dziewczyna z Zachodu") oraz Teatru Bolszoj ("Syfilda", "Bajadera" i "Suita Carmen & Pietruszka").

W związku z 500. rocznicą śmierci Leonarda da Vinci podczas tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się wieczór poświęcony temu niezwykłemu artyście. 8 lipca zapraszamy na koncert w wykonaniu Sławomira Zubrzyckiego na zrekonstruowanym przez siebie instrumencie projektu Leonarda da Vinci (viola organista) oraz film "Leonardo - wewnątrz umysłu geniusza" z serii BBC documentary.

Inspiracją dla kolejnych edycji Festiwalu jest kultura i sztuka gościa honorowego. Francuskie akcenty tegorocznej edycji to między innymi film "Księżniczka w oślej skórze" z muzyką Michela Legranda oraz retransmisja "Koncertu pod Wieży Eiffla" z udziałem takich śpiewaków jak Joyce DiDonato czy Philippe Jaroussky.

W programie 19. Edycji Festiwalu "Ogrody Muzyczne" znalazły się także filmowe zapisy koncertów - tu w rolach głównych Hans Zimmer, Andr, Rieu oraz Juan Diego Flórez. Ponadto zapraszamy na filmy dokumentalne o Montserrat Caball,, zespole 2 Cellos oraz o Zygmuncie Krauze - dyrektorze muzycznym Festiwalu.

Festiwal "Ogrody Muzyczne" to także koncerty. W tym roku usłyszymy Chopin University Big Band, Janusza Wawrowskiego z Orkiestrą Smyczkową Warsaw Players, Estonian Voices oraz Agatę Zubel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego.

W ramach festiwalu realizowany jest też specjalny program edukacyjno-artystyczny dla dzieci - Dziecięce Ogrody Muzyczne.

Sprzedaż biletów na 19. Festiwal "Ogrody Muzyczne" - w serwisach Empik bilety, eBilet, Biletyna.

www.ogorodymuzyczne.pl