powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. Dzień Teatru Publicznego u Szaniawskiego

18 maja obchodzimy po raz piąty Dzień Teatru Publicznego. Wydarzeniu towarzyszy akcja "Bilet do teatru za 350 groszy". Teatr im. Szaniawskiego włącza się w akcję i zaprasza o godz. 19 na pokaz spektaklu "Moby Dick, czyli koniec demokracji w państwie wielorybów" Jarosława Murawskiego w reż. Macieja Podstawnego.

W tym wyjątkowym dniu bilet do teatru na spektakl będzie kosztował tylko 350 groszy!

Sprzedaż "Biletów za 350 groszy" odbywać się będzie bezpośrednio w kasie Teatru, wyłącznie w dniu 18 maja 2019, od godz. 17.00 (przed spektaklem). Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety.

Zapraszamy do kasy! W tym dniu GROSZE GRAJĄ ROLĘ !

"MOBY DICK..." opowiada o cenie osobistej zemsty, o siłach, których nie powinniśmy budzić, i o Naturze, zdolnej zatopić statki najodważniejszych wielorybników.

W czasie, gdy demony nacjonalizmów i tęsknota za rządami silnej ręki budzą się na całym świecie, opowieść o relacji załogi z charyzmatycznym kapitanem, który wszystkich zaczarował, naobiecywał, a teraz - na krawędzi katastrofy - w obliczu wielkiego wieloryba, nie można już nic zrobić - staje się niepokojąco aktualna.

MOBY DICK to brawurowy teatr politycznej opowieści, głos w obronie zagrożonych gatunków i panorama świata, pełna poezji, ironii, filozofii i grozy. Na Dużej Scenie Dramatycznego wystąpią: Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik, Włodzimierza Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński i Ryszard Węgrzyn.

Więcej informacji: Biuro Współpracy z Publicznością tel. 74 6488301

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.