powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Darmowe zwiedzanie Opery na Zamku - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Jutro, w piątek, 10 maja w godzinach 12.00-16.00 Opera na Zamku zaprasza wszystkich swoich miłośników na niezwykłe Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty, podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza. Opowiedzą o nich przewodnicy, którzy w czasie wyjątkowego spaceru zaprowadzą uczestników do wyremontowanych i przebudowanych dzięki funduszom europejskim przestrzeni teatralnych: mieszczącej się w skrzydle północnym zrekonstruowanej Galerii O., nowoczesnego foyer, podziemi kryjącymi fundamenty zamkowe, sali głównej z jedną z najnowocześniejszych w Europie scen. Na trasie wędrówki obejrzeć będzie można barwne zdjęcia i plakaty z bieżących spektakli Opery na Zamku.

Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego zyskaliśmy jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historię Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. Teraz Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Miejsce: Opera na Zamku w Szczecinie

Czas trwania: 12.00 - 16.00

Grupy 30-osobowe będą oprowadzane co 30 min.

Czas oprowadzenia jednej wycieczki - ok. 50 min

Zbiórka w Galerii O. - wejście C.

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.