powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Otwarcie Basenu Artystycznego WOK

26 maja o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej sceny Warszawskiej Opery Kameralnej - Basenu Artystycznego.

Znakomitym koncertem Leszka Możdzera z towarzyszeniem Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej - Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Warszawska Opera Kameralna otwiera nowa scenę - BASEN ARTYSTYCZNY.

BASEN ARTYSTYCZNY to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, miejsce znane od dawna, ale odmienione nie do poznania, wraca do Państwa i otwiera swoją scenę na najbardziej prestiżowe wydarzenia stolicy. Zapraszamy serdecznie.

Szczegóły o kolejnych wydarzeniach już wkrótce, a dziś zapraszamy na Leszek Możdzer + Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej "Musicae Antiquae Collegium Varsoviense" pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

***

Wszechstronność i nieograniczone horyzonty stylistyczne, muzyczna elastyczność i elokwencja sprawiają, że jednoznaczne określenie Leszka Możdżera, wpisanie w konkretny nurt muzyki, ot formalne zaszufladkowanie jest niemożliwe.

Dla jednych współtwórca nurtu w polskim jazzie, zwanego yassem, będącego pięknym wykwitem naszego nonkonformizmu muzycznego ostatnich dwóch dekad XX wieku, filar legendarnej formacji Miłość. Dla innych uczestnik rozmaitych muzycznych projektów u boku gigantów jazzu, rocka i muzyki klasycznej, którymi potwierdza swoją wszechstronność. Dla kolejnych, Leszek Możdżer to natchniony improwizator, człowiek, który z jednakową swobodę dokonuje rekompozycji dzieł Fryderyka Chopina, George'a Gershwina, co tworzy własne dźwiękowe krajobrazy.

Ostatnim, bardzo ważnym etapem artysty są poszukiwania w obrębie tzw. stroju naturalnego czyli a=432 Hz. I nie jest to tylko powierzchowne zmierzanie z nurtem mód, ale wnikliwe, poparte wręcz naukowym podejściem potraktowanie kwestii. Owocem tego jest wybitny album nagrany z orkiestrą Holland Baroque "Earth Particles", gdzie kompozytorska wizja Możdżera otrzymuje oprawę w postaci orkiestry instrumentów dawnych. Jak mówi sam twórca, wyzwanie było duże - historyczne instrumenty, inny rodzaj gry, techniki oraz inny strój - łagodniejszy, bardziej przyjazny dla ucha i dający poczucie ukojenia.

W oprawie orkiestry Musiace Antiquae Collegium Varsoviense muzyka ta zabrzmi w sposób, w jaki kompozytor tworzył ją pierwotnie. Czeka nas uczta muzyczna, wejście do świata emocji i zaklętego w nutach i dźwiękach piękna, czyli to, co uczyniło z Możdzera gwiazdę światowego formatu.

***

26 maja, 17.00 (niedziela)

KONCERT | Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6, Warszawa

Bilety do kupienia w kasie teatru WOK oraz na stronie internetowej

***

INFORMACJA / REZERWACJA BILETÓW

Informacja oraz rezerwacja biletów

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00

tel. 48 22 625 75 10

tickets@operakameralna.pl,

http://bilety.operakameralna.pl

KASA TEATRU / SPRZEDAŻ BILETÓW

00-145 Warszawa, al. Solidarności 76b,

kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 19.00

oraz w dniu spektaklu w soboty i niedziele od godziny 16.00.

Przedsprzedaż biletów do godz. 18.00. tel. 48 22 831 22 40